06.12.2015 14:00 CET
2 : 1
(1:0)

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 2:1

V poslednom zápase jesennej časti Fortuna ligy porazil Slovan Bratislava MŠK Žilinu 2:1 (1:0).

V úvode v dobrej pozícii hlavičkoval Vittek, ale iba do rúk Volešáka. Na opačnej strane mala dve čisté šance Žilina. Najprv si miesto vo vápne urobil William a jeho dorážku zblízka Mucha vytesnil. O chvíľočku opäť William dobre nabehol na prihrávku a Muchu ani takto z tutovky neprestrelil. Gorositova hlavička po Milinkovičovom rozohraní priameho kopu skončila na hornej sieti 'šošonov'. V 31. minúte zdiaľky po zemi o kúsok minul Meszároš. V 40. minúte si nahrávku spracoval Milinkovič a z vnútra šestnástky strelou k žrdi prekonal žilinského gólmana - 1:0 pre belasých. Minútu pred koncom polčasu zahrávala Žilina ešte štandardku. Lopta letela na vzdialenejšiu žrď, ale rozhodcovia odmávali ofsajd.

Hneď po obrátke Meszárošovu prudkú strelu zrazil obranca na roh. Takmer z hranice bránkovej čiary nahrával William Haskičovi na malé vápno. Ten zakončil nedôrazne, ale lopta predsa len skončila pri vzdialenejšej žrdi - 1:1. Bežala 50. minúta. O osem minút neskôr Oršula napálil krížnou strelou mimo. Ak by bol skóroval, belasí by boli išli do vedenia. V 60. minúte sa striedajúcemu Priškinovi vrhol pod nohy Volešák a ukončil jeho prienik. V 64. minúte sa v súboji po zakončení útočníka Slovana ocitla tá istá dvojica a opäť z neho vyšiel víťazne Volešák. V 77. minúte rýchly útok domácich zakončil Oršula prihrávkou na voľného Priškina. Legionár belasých zblízka napálil pod brvno - 2:1. V 81. minúte zakončoval z voleja Milinkovič, a lopta mu nesadla.

Slovan zdolal Žilinu v poslednom jesennom zápase 2:1 (1:0) a stiahol náskok vedúceho Trenčína na sedem bodov.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu