07.11.2015 17:00 CET
2 : 1
(0:1)

Slovan Bratislava - FK Senica 2:1

Belasí zvládli ďalší duel a minimálne na pár hodín sa Trenčínu priblížili ešte viac. Doma zdolali Senicu 2:1, hoci prehrávali. Škvrnou v zápase je už aj tak na vysoký počet zranených hráčov aj ďalší laborant - Róbert Vittek. Hrdinom duelu sa víťazným gólom prezentoval Tamás Priskin.

Riedko osídlené tribúny videli spočiatku pasivitu belasých a viac sa dopredu tlačila Senica. Prvú šancu na zmenu skóre si vypracovával Mráz, ale kvôli ofsajdu ju nedokončil. Slovan skúsil pred Šullom niekoľko nebezpečných lôpt, ale napríklad tá od Peltiera sa neujala. Potom pre domácich prišla nepríjemná správa, už po štvrťhodine hry sa pýtal dole kvôli zraneniu Vittek a duel nedohral. Škrt cez rozpočet je to aj pre reprezentačného trénera Jána Kozáka, v priateľských dueloch sa tak kanonier zrejme nebude môcť predstaviť. V 29. minúte sa dostal domáci Čikoš do blízkosti senickej bránky, pri nebezpečnej prihrávke však zaúradoval kapitán hostí Pavlík a loptu odkopol. Neskôr sa ocitol v šanci Priskin, jeho prudkú strelu z uhla však Šulla vyrazil. Udrelo preto na druhej strane. Mucha inkasoval po strele Mráza, hoci čisté svedomie po tomto zásahu na 0:1 určite nemal.

Po prestávke teda velilo pre Slovan zabrať a pokúsiť sa ešte so stavom zápasu niečo urobiť. A veruže sa o to hneď aj pokúšali a netrvalo dlho, aby to bolo pretavené aj do reality. Už v 51. minúte sa v trme-vrme pred bránou Šullu najlepšie zorientoval obranca Šaláta a zblízka vyrovnal na 1:1. Hostia si vzápätí vytvorili dve sľubné šance, v oboch prípadoch však pálil Kalabiška mimo. Ešte priaznivejšie to teda bolo opäť pred bránou Senice, kde sa dvadsať minút pred koncom presadil Priskin. Loptu z pravej strane nikým nekrytý upratal do rohu brány a domáci viedli 2:1. Desať minút pred koncom ešte mohli hostia vyrovnať, ale Kalabiška namieril len do žrde. Neuspel potom v šanci ani Meszáros a preto Slovan vyhral 2:1 a sťahuje náskok na Trenčín. Nepríjemnosťou je však zranenie Vitteka.

Autor: Ľubomír Hudačko