08.05.2016 17:00 CET
0 : 4
(0:2)

Slovan Bratislava - AS Trenčín 0:4

Majster to zvládol a po súboji na Pasienkoch oslavuje obhajobu titulu! Slovan prehral v najnevhodnejšej chvíli najvýraznejším spôsobom v celej sezóne a hanebne pochoval nádeje na zisk majstrovského primátu. Rozhodnuté bolo už prakticky po prvom polčase, pretože dominantne hrajúci Trenčín viedol o dva góly. Dvomi zásahmi sa prezentoval Van Kessel.

Prvú šancu mali pritom domáci, no Zreľák neuspel kvôli zákroku Maduho. Pred slabou návštevou sa hralo takisto len platonicky pred oboma bránami. Oba tímy totiž vedeli o čo ide a tak to vyzeralo aj na ihrisku. Po dvadsiatich minútach to už ale začalo mať zaujímavejšie kontúry, pretože obrovskú chybu v strede poľa spravil De Kamps a potom sa už Bero s Van Kesselom postarali o vedúci gól. Najlepší strelec ligy nabil Holanďanovi ideálnym spôsobom a bolo 0:1. To však nebolo všetko, Slovan sa ani nestihol nadýchnuť a bolo prakticky po všetkom. Mucha nestačil na skvelú strelu Scheta - 0:2. Trenčín bol na koni, schladiť ho mohli šance Salátu a Kubíka. Prvý menovaný ale mieril iba do brvna, Kubík mieril tesne vedľa. Slovanu sa navyše po polhodine zranil Vittek a preto všetko do karát hralo hosťom. Polčas viac gólov nepriniesol, no radostné chvíle už AS pomaly mohol začať tušiť.

Domácim po zmene strán už neostávalo nič iné, len poriadne zapnúť a skúsiť ešte čosi s výsledkom robiť. Opäť sa pripomenul útočník Zreľák, ale nepochodil ani tentoraz vo svojich príležitostiach. Mucha potom zachránil v 54. minúte, Lawrence už takmer rozhodol. Na zadnej žrdi mu napokon reprezentačný brankár zobral radosť. Šemrinec potom pochoval nádeje na zníženie skóre Zreľákovi, tutovka neskončila gólom preto, že brankár zblokoval sanncu na hornú sieť. Zdecimovaný Slovan potom sedem minút pred koncom pečatil neúspech v tomto zápase, pretože center na zadnú žrď zužitkoval absolútne nikým nekrytý Van Kessel a bolo vymaľované - 0:3. Z diaľky sa navyše v poslednej minúte presadil ešte určite chytateľnou strelou Udeh, ale Mucha ju zrejme nevidel včas - 0:4. Skaza domácich bola dokonaná, v najnevhodnejšej chvíli prehral vysokým spôsobom s rivalom v boji o titul. V ostatných dvoch dueloch nedal ani jeden gól a aj preto je majstrom opäť AS Trenčín. Ten si však úspech nevybojoval až dnes, ale počas celej sezóny. Prakticky bol na čele ligy celý ročník a titul je v správnych rukách.

Autor: Ľubomír Hudačko