27.09.2015 14:00 CET
2 : 0
(1:0)

MŠK Žilina - Zemplín Michalovce 2:0

Potvrdené tri body z Trenčína sú na konte, Žilina zvládla duel s nováčikom a aj Pod Dubňom sa tak ukončila prvá tretina súťaže. Manko dvoch bodov na líderskú priečku sú prísľubom do ďalšej časti sezóny k tomu, aby sme boj o titul sledovali čo najdôslednejšie. Hostia vystrelili na bránu len raz, šošonov potešili gólom Mihálik a Bénes.

Na hráčov šošonov sa pozeralo s veľkými očami, pretože tí potrebovali v náročnom dueli s nováčikom potvrdiť dôležité tri body z Trenčína. Manko dvoch bodov na AS napokon ostane v platnosti aj po tomto kole, keďže pod Dubňom sa gólmi zaskveli Mihálik s Bénesom. Hostia vystrelili na bránu iba raz a tak nemohli pomýšľať ani na najmenší úspech. Najprv to po niekoľkých desiatkách sekúnd skúšal Mihálik z diaľky, no Kelemena ešte nevyplašil. Nad potom pre zmenu mieril Káčer.

Michalovčania pohrozili vážnejšie až o dve minúty nato, ale strela Mensaha po protiútoku letela nad bránu domácich. V 21. minúte faulovali hostia pred šestnástkou Čmelíka, Paur však z priameho kopu trafil iba vedľa ľavej žrde. Zemplín skúsil bránu ohroziť po rohovom kope, no Danko namieril iba nad. Skóre sa menilo po polhodine hry, Čmelík namieril pred bránu presný center, ktorý obrana nezachytila a na zadnej žrdi Mihálik v páde otvoril účet na 1:0. Tak sa skončil aj prvý polčas.

Nováčik to mal na pôde favorita veľmi ťažké a hoci robil, čo mohol, na vicemajstra nie a nie vyzrieť. Z lavičky navše východniarov usmerňoval iba asistent tímu, keďže hlavný kouč Šturma sledoval duel iba z tribúny kvôli trestu. Michalovce sa spoliehali na pozornú defenzívu a skúsili vyrážať do brejkov. Žilinčania museli hrať aj na nakopávané lopty, lenže nešlo to podľa predstáv a podobne ani po krídlach. Dlho sa hralo nezáživne a len medzi šestnástkami, nepresnosti sa množili na oboch stranách. Dvadsať minút pred koncom však získal loptu spoza šestnástky Bénes a krásnou ranou upravil na 2:0.

Hostia mali blízko ku gólu v 76. minúte, keď sa do dobrej pozície dostal striedajúci Kunca, ale loptu poslal iba nad Volešákovu bránu. Na druhej strane mohol definitívne rozhodnúť Škvarka, no zblízka po nahrávke od Williama neuspel. Výborný zákrok predviedol Kelemen. Jeho tím ale už vpredu veľa nevymyslel a preto sa stále nováčik nachádza tesne nad zostupovou priepasťou. Žilina pre zmenu naháňa prvý Trenčín a stráca naňho iba dva body.

Autor: Ľubomír Hudačko