02.05.2016 20:30 CET
0 : 0
(0:0)

MŠK Žilina - Slovan Bratislava 0:0

V dohrávke 30. kola Fortunaligy medzi MŠK Žilina a Slovanom Bratislava sa zrodila bezgólová remíza. Slovan tak znížil náskok Trenčína na čele tabuľky na päť bodov.

Vo štvrtej minúte Kubík vyslal prízemný center z rohu na prednú žrď. Lopta prešla k bližšej tyčke, kde na čiare na dvakrát vyrážal Volešák. V 29. minúte si Škvarka v šestnástke narazil so Špalekom a na ľavej strane bol sám zoči-voči Muchovi. Škvarka zblízka vypálil a minul. V 32. minúte po akcii stredom napriahol Špalek spoza šestnástky a krížna strela letela tesne vedľa Muchovej brány. V 36. minúte Mabouka vyslal center dovnútra šestnástky, kde z úrovne bieleho bodu hlavičkoval Haskič. Lopta mierila do priestoru, kde stál Mucha.

V 53. minúte poslal Haskič spred šestnástky tesne nad brvno. V 58. minúte sa Haskič ocitol sám pred Muchom. Brankár Slovana dokázal loptu vyraziť. V 60. minúte Crnkič vypálil z pravého rohu šestnástky a Volešák vyrazil. Akcia pokračovala, Pliatsikas vrátil Milinkovičovi a jeho strelu zrazil obranca. Rovnako dopadol krátko po ňom Crnkič. V 62. minúte de Kamps vysunul Zreľáka a ten už išiel sám na bránu. Mladý útočník zakončil krížnou strelou vedľa brány. Mazáňovu strelu do brány vytlačil Mucha veľmi dobrým zákrokom tesne vedľa žrde. V 76. minúte Kubík nacentroval na Scotta. V dobrej šanci namieril hlavou nad bránu. V 80. minúte Milinkovič ľavačkou zakrútil loptu ponad múr a Volešák ju vytesnil z pravého horného rohu. V 85. minúte mali veľkú príležitosť domáci. Slovanisti stratili loptu v strede poľa a dvaja domáci hráči postupovali proti jedinému obrancovi. Škvarka prihral Haskičovi. Legionár vystrelil z pravej strany a trafil iba do bočnej siete. Už v ďalšej minúte Káčer nabil Hlohovskému. Zasekol si loptu a vyslal strelu na zadnú žrď. Haskič v sklze loptu o milimetre minul. Gól toho istého hráča v 89. minúte pre ofsajd neplatil. Kubíkovu strelu k ľavej žrdi Volešák vyrazil.

Gól napriek mnohým šanciam v zápase napokon nepadol. MŠK Žilina remizovala na domácej tráve so Slovanom Bratislava 0:0.

Autor: Dušan Guman / dajto.sk;onlajny.eu