20.04.2016 20:00 CET
0 : 0
(0:0)

MŠK Žilina - FK Senica 0:0

Dohrávka vloženého kola bola na programe v Žiline, kde však šošoni nepotvrdili zlepšené formu a doma len remizovali so Senicou 0:0. Pre hostí je tento zisk bodu s cenou zlata, pretože v poslednej dobe sa nebezpečne začali približovať zóne zostupu.

Zápas mal jednoznačného favorita, veď Žilinčania sa v poslednej dobe dostali do niekdašej formy a poriadne sa rozstrieľali. Lenže proti Senici to nebolo ono a bezgólová remíza je stratou. Veď v boji o pohárovú Európu to ešte môže byť poriadne zamotané, no šošoni odmietli upevniť si dobrú východiskovú pozíciu. Od začiatku to nebolo ono a šance sa pred bránou Šullu rodili len sporadicky. Práve brankár hostí mal prsty v tom, že skóre sa nie a nie meniť a zuby si na ňom vylámali hneď niekoľkí hráči. Napríklad šanca Hlohovského volala po góle, ale gólmana neprekonal. Potom sa Pillárova rana z voleja neujala takisto, Volešák nemal problém loptu mimo brány vytesniť očami. Seničania pozorne bránili a snažili sa využívať každú šancu na brejk, a tak ďalšia veľká príležitosť domácich prišla až po polhodine hry. Haskič mal neskôr šancu, no zaujímavú ranu namieril tiež iba vedľa svätyne. Po polhodine hry prišla veľká šanca Hlohovského, ale tú zneškodnil Šulla a dorážka Mabouka skončila iba na žrdi. Aj preto polčas gól nepriniesol.

Domáci boli po prestávke aktívnejším tímom, ale k videniu boli najmä nepresnosti a nepokoj pri zakončení. Senici neostávalo nič iné, iba sa spoliehať na pozornú defenzívu a čarovné ruky Šullu. A stále im to vychádzalo. Brankár musel byť neraz v pohotovosti, ale vyloženú šancu neriešil. Žilinčania pôsobili stále viac a viac bezzubo, s pribudajúcim časom sa už na ich kopačky vkrádala aj nervozita. Pred bránou hostí sa nič pozítívne pre MŠK nedialo ani v záverených minútach, vyložené šance neprichádzali, takže medzišestnástkový duel v tejto fáze zápasu Senici vyhovoval. Nakoniec si Záhoráci odniesli cenný bod, pretože v ostatnom období sa nebezpečne priblížili k záchranárskym prácam. Naopak, šošoni nepotvrdili dobrú formu a v boji o čo najlepšie umiestnenie a smer do Európy zbytočne stratili.

Autor: Ľubomír Hudačko