23.08.2015 19:00 CET
4 : 1
(1:1)

MŠK Žilina - FK Senica 4:1

Pod Dubňom sa pokračuje vo víťaznej vlne, Žilina zvládla generálku na odvetu s Bilbaom a vyhrala so Senicou jednoznačne 4:1. Pritom opäť prehrávala, hoci tentoraz len 0:1. Hrdinami sa stali štyria rôzni hráči, opäť sa do siete v lige trafil Jelič a sekundoval mu napríklad aj William.

Formu ako hrom na domácom štadióne Žilina potvrdila v súboji so Senicou, kde šlo o generálku na odvetu duelu s Athleticom Bilbao. Tréner Guľa urobil v zostave niekoľko zmien, už od začiatku začal hrdina William. Šošoni ale úvod príliš nezachytili a prvú možnosť mal Mráz na strane hostí. Potom sa do šance dostal William, ale loptu do siete tiež neposlal. Oveľa bližšie ku gólu mal brazílsky strelec v 16. minúte, ale center Čmelíka z pravej strany poslal ľavačkou iba tesne vedľa pravej žrde Šullu. Seničania kontrovali onedlho Komarovým pokusom spoza 16-tky, po ktorom musel Volešák loptu vytesniť na roh. Po ňom ale už v poslednej dobe poriadne neistý Volešák kapituloval a to v momente, keď sa tečovaná rana Komaru dostala do siete - 0:1.

Žilina teda opäť musela začať otáčať duel pred vlastnými fanúšikmi, hoci len manko s jedným gólom. Po rohu v 33. minúte a zmätkoch v 16-tke hostí sa dostal k zakončeniu Králik, ale trafil iba do ľavej spojnice Šullovej brány. V 41. minúte vysunul Škvarka do šance Mihalíka a ten ešte nahrával Čmelíkovi. Tam však zaúradoval Dolný a po faule musel ísť pod sprchy. Škriniarovi sa tak naskytla šanca vyrovnať z penalty a túto ponuku aj využil. Polčas výsledkom 1:1 aj skončil.

Domácim jednoznačne situácia z konca polčasu pomohla a boli na koni. O jedného viac mali zrazu výsledok vo svojich rukách a veruže sa s tým chceli popasovať čo najlepšie, aby ten ďalší zásah prišiel čím skôr. Snažil sa o to Káčer, mieril svoju zaujímavú ranu tesne vedľa. Potom prišiel do hry Jelič a začal robiť na ihrisku poriadku. Škvarkovu strelu doklepol do siete a bolo 2:1. Najlepší strelec ligy potvrdil svoju povesť kanoniera už 6. zásahom. O necelých desať minút navýšil žilinský náskok William, keď kĺzačkou zužitkoval dobrú prácu a prihrávku Škvarku. Domáci sa už bavili futbalom a po krásnej akcii sa cez Jeliča a Čmelíka mohol do streleckej listiny opäť zapísať William, no sám pred Šullom trafil v 70. minúte iba senického gólmana. Priaznivý výsledok potom uzavrel šikovný Čmelík, presne usmernil pas Mazáňa a upravil už na 4:1.

Domácim to nestačilo a mali ešte niekoľko šancí na zmenu skóre, no hostia už odolali. Aj tak si však odnášajú debakel, o mnohom rozhodla červená karta Dolného a vyrovnávajúci gól do šatne. Naladenie na Španielov tak šošoni zvládli, teraz im už len ostáva držať palce v ceste za skupinovou fázou Európskej ligy.

Autor: Ľubomír Hudačko