26.07.2015 19:00 CET
5 : 1
(2:0)

MŠK Žilina - FC Zlaté Moravce 5:1

MŠK Žilina si v ouvertúre aktuálnej sezóny hravo poradila so Zlatými Moravcami, keď zvíťazila vysoko 5:1 (2:0).

Úvod zápasu priniesol nepríjemnú situáciu. Po niekoľkých sekundách hry sa zrazil brankár Kováč s hráčmi a musel striedať. Vyzeralo to na zlomenú ruku. Žilina vyvinula tlak, po prihrávke Pečovského Bénes vystrelil technicky a hostia tečovali na roh. V 9. minúte sa po rohovom kope lopta dostala ku Káčerovi, a ten z hranice šestnástky trafil veľmi presne - 1:0 pre 'šošonov'. V 16. minúte Paur ľahko obhodil brankára hostí a poslal ju do opustenej brány - 2:0.

V 34. minúte Glavaš našiel v šestnástke Žiliny voľného Orávika, ktorý dlho váhal. Sklzom ho odzbrojil Škriniar a Moravciam nepomohol ani herecký kus odzbrojeného hráča. V 39. minúte Čmelík poslal z pravej strany loptu po zemi cez šestnástku a Mihalík ju poslal do bočnej siete bránky hostí. V 41. minúte hostia zakombinovali, Cebara, strieľal volejom, no skončilo to iba tečom a rohom Moraviec.

V 58. minúte Žilinčania dobýjali Ranilovićovu bránku. Mihalíkova strela bola zblokovaná na roh, po ktorom loptu jeden z hráčov poslal do žrde hostí. O dve minúty Káčer našiel z ľavej strany Čmelíka, ktorému v poslednom momente lopta skočila. Napálil ju do brankára Zlatých Moraviec. Spoza šestnástky sa do lopty oprel Krznarič a hoci sa Volešák natiahol, inkasoval prvý krát v zápase - 2:1.

V 69. minúte Mabouka po pravej strane vysunul Špaleka. Ten našiel prízemnou prihrávkou Škvarku, ktorý z prvej trafil presne - 3:1. V 79. minúte Jelič po polruhej minúte bna trávniku dostal kolmicu, ušiel obrane hostí, z Milojevića urobil štatistu a rutinérsky obstrelil brankára - 4:1. Minútu pred koncom Letić odcentroval zo štandardky do šestnástky, po lopte sa vrhol Paur a poslal ju do siete hostí. Žilina viedla 5:1.

MŠK Žilina zdolala hostí zo Zlatých Moraviec v ligovej premiére podľa očakávaní vysoko 5:1 (2:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk