08.04.2016 18:00 CET
4 : 1
(1:0)

MŠK Žilina - DAC Dunajská Streda 4:1

Šošoni sa rozbehli a pokračovali v ligovej kanonáde aj tentoraz. Proti Dunajskej Strede stihli vsietiť 4 kusy a teda hostia opäť prehrali. Zaznamenali síce jeden presný zásah, ale ideálna forma ich zďaleka obchádza. Po prvom polčase to ešte na kanonádu nevyzeralo, ale napokon tri body ostali doma po jednoznačnom víťazstve 4:1.

Už po pár minútach mohol pritom otvoriť skóre Stephens, ale v samostatnom nájazde neuspel. Prestrelil aj bránu a preto sa skóre nemenilo. Hostia sa potýkajú v poslednej dobe s mizernou koncovkou a toto bol ďalší nepríjemný dôkaz. V daždi sa viac darilo v útoku práve hráčom DAC, no na Volešáka nevedeli nájsť správny recept. Po dvadsiatich minútach sa však paradoxne menil stav na druhej strane barikády. Diaz z uhla centroval pred bránu, tam ale zlyhala defenzíva aj brankár a lopta sa dostala do siete 1:0. Žilina kontrolovala hru, púšťala súpera iba po šestnástku a ak sa Dunajskostredčanom podarilo zakončiť, ako napríklad Pačindovi, Volešák bol pripravený. V závere polčasu mohol DAC vyrovnať, no Stephens opäť neuspel.

Po prestávke sa chcel do listiny strelcov zapísať Ľupták, no Volešák opäť zatiahol roletu. Po hodine hry mohol zvýšiť vedenie šošonov Paur, no veľkú šancu hlavičkou nepremenil. Naopak, darilo sa potom v 68. minúte Špalekovi, ktorý našiel medzeru medzi nohami Tujvela aj pri druhom góle Žiliny a zápas sa zlomil v prospech domácich - 2:0. Následne úradoval po dvoch centroch Haskič a najprv hlavičkou upravil na 3:0, aby o dve minúty zužitkoval aj ďalší center, tentoraz doklepnutím do siete už na hrozivých 4:0. DAC bol zrelý na uterák, ale Pačinda zblízka potom prekonal Volešáka, čím upravil na konečných 4:1. Žilina tak v ostatných troch dueloch zaznamenala 10 gólov a 7 bodov, vďaka čomu môže smelo pomýšľať na poháre. Hostia prehrali tretíkrát v rade, gól dali v týchto dueloch len jeden.

Autor: Ľubomír Hudačko