20.05.2016 20:30 CET
1 : 1
(0:1)

FK Senica - Spartak Myjava 1:1

Ani v poslednom jarnom a zároveň záverečnom, 33. kole Fortunaligy sa futbalisti Senice nedočkali víťazstva a so Spartakom Myjava remizovali 1:1 (0:1). Hostia potvrdili tretie, teda pohárové miesto v súťaži.

V 17. minúte pozemný center mieril k Dugovi, ale Seničania odvrátili na roh. V 22. minúte vyškolil senickú obranu Kolár a poslal center do malého vápna. Hlavou loptu do siete usmernil Duga - 1:0 pre kopaničiarov. V 33. minúte neďaleko šestnástky spadol Ventúra a nepríjemne trafil Dugu. Myjava získala priamy kop. V 37. minúte Duga centroval pred bránu, kde loptu tesne minul hlavou Škutka. Lopta sa ešte dostala na šestnástku k Machovcovi a jeho delovka trafila pred ním stojacich hráčov. V 44. minúte Dolný napálil v 16-ke ruku súpera a následná strela Čuntu bola Solničkom vyrazená; nasledoval roh pre Senicu.

Do druhého polčasu vstúpila Senica tlakom. Dolný prekonal Solničku a zrovnal skóre na 1:1. V 50. minúte Morong v šestnástke nabil na dorážku pred Solničku, ale Dolný tam dobehol neskoro. V 53. minúte vyslala Myjava prudkú strelu, Junas ju vyboxoval nedôsledne a pálil ešte Kolár. Lopta by už bola prešla bránkovú čiaru, keby ju nebol odkopol Pavlík. V 56. minúte Morongova strela nenašla spoluhráčovu hlavu. Lopta však skončila pri Dolnom, ktorý vystrelil a Solnička loptu ukryl v rukaviciach. V 78. minúte sa znovu útočník Záhorákov chystal ohroziť bezbranného Solničku, ale do jeho strely sa vrhol hráč Myjavy a nasledoval iba roh. Aj v 87. minúte prudko vypálil Dolný a Solnička zákrokom zabezpečil ďalší rohový kop.

Skóre sa už viackrát nezmenilo, a tak Senica remizovala s Myjavou 1:1 (0:1). Hostia po svojej najúspešnejšej sezóne v najvyššej súťaži skončili na tretej priečke a budú hrať európsky pohár. Senica odohrala jar 2016 bez víťazstva.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu