26.09.2015 18:20 CET
0 : 1
(0:0)

FK Senica - Spartak Myjava 0:1

V záhorácko - kopaničiarskom derby bodovali v 11. kole Fortuna ligy naplno hostia. Myjava vyhrala v Senici 1:0 (0:0).

V 6. minúte sa po ľavej strane dostali do šestnástky hostia. Pekár nabil Danielovi na vzdialenejšej tyči. Obrana loptu odkopla. Piroska sa potom predral po ľavej strane. Z hranice šestnástky vypálil. Junas loptu vyrazil, Pillár však stál na dobrom mieste a odkopol ju za postrannú čiaru. V 9. minúte domáci faulovali vo vzdialenosti asi 18 metrov od brány. Exekútor priameho voľného kopu prekopol bránu. V 12. minúte sa Junas hodil po ďalšej strele, no lopta napokon letela nad brvno. Spartak bol do týchto chvíľ nebezpečnejší. V 20. minúte šla kolmica za obranu a k lopte sa dostal Hromada. Mladý reprezentant ešte prihrával a bol z toho rohový kop. V 31. minúte sa na ľavej strane dostal do šestnástky Piroska, ktorý prihral Sládkovi. Ten preniesol hru na Pekára, ktorý zas nacentroval pred Junasa. Brankár loptu vyboxoval pred Sládkom, hotujúcim sa zakončiť hlavou. Kalabiška centroval zľava na Kleca, ktorý pálil z prvej - vysoko nad. Hromada poľahky prešiel na šestnástku, našiel Kalabišku a zakončenie Seničana letelo na Hrušku. Do kabín schádzali tímy za bezgólového stavu.

Už tri minúty po obrátke potiahli hostia loptu po ľavej strane. Odtiaľ šiel center do šestnástky a pálil Daniel. Namieril k vzdialenejšej žrdi a Junas sa naťahoval márne - 1:0 pre myjavský Spartak. V 57. minúte vystrelil vysoko Klec. V 71. minúte prihral Klec Dolnému a mladý útočník mieril vedľa ľavej tyčky Hruškovej brány. V 76. minúte Myjava prečíslila domácich. Daniel poslal mäkký center do vápna na Pirosku. Jeho strela bola zblokovaná na roh. V 85. minúte po Čuntovom centri akrobaticky zakončoval Kalabiška. Hruška loptu chytil.

Skóre sa viac nemenilo, a tak Myjava zdolala na Záhorí domácu Senicu 1:0 gólom v druhom polčase.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk