17.04.2016 17:00 CET
1 : 3
(0:1)

FK Senica - Slovan Bratislava 1:3

Boj o titul sa v slovenskej Fortuna lige zdramatizoval, pretože na prehru Trenčína zareagoval Slovan výhrou. V Senici triumfoval celkom jednoznačne 3:1 a na lídra stráca už len šesť bodov. Góly dávali štyria rôzni strelci, domácich fanúšikov potešil len Dávid Leško.

Spočiatku sa hral duel len opatrným spôsobom, hostia nastúpili bez Vitteka v základnej zostave. Vedomí si však šance priblížiť sa Trenčínu postupne na súpera skúšali, čomu odolá a platonickým spôsobom im to vydržalo štvrťhodinu hry. Potom sa do šance predieral Kubík, no namieril nad. FK sa potom dostal k slovu taktiež, no Dolného strelu zblokovala obrana. Slovanu potom nevyšla kontra, čo ešte nemohlo viesť k zmene skóre. Potom ale Zreľák využil center a sám pred bráno nemal problém otvoriť skóre - 0:1. Mucha mal potom prácu po priamom kope Leška, no svoj tím podržal a Slovan naďalej viedol. Hromada nevyrovnal ani po nájazde, Mucha opäť ostal neprekonaný. Platilo, že hrala Senica, no vyhrávali hostia. Veľkú rolu v tom zohral najmä brankár Mucha.

Po prestávke sa čakala väčšia aktivita zo strany Senice, ale tá je dlhodobo v kríze. Slovan bol na koni a je to dostatočne skúsené mužstvo na to, aby si boj o titul zbytočne nekomplikovalo. Pár minút po prestávke sa navyše poľahky presadil obranca Saláta a bolo prakticky po zápase - 0:2. Mucha si poradil aj so šancou Dolného a preto belasí stále viedli. Dvadsať minút pred koncom mohli definitívne rozhodnúť Slovanisti po ďalšej šanci, no Šulla gól nepustil ani poležiačky. Crnkič neuspel totiž ani nadvakrát. Nakoniec ale udreli domáci, Muchu prekonal aktívny Leško, krížna strela znamenala stav 1:2. Simovič mohol desať minút pred koncom upraviť skóre, ale mieril tesne nad. Senica skúsila vyrovnať, ale nedotiahla sľubnú akciu do zdarného konca. Preto o všetkom rozhodol v závere Crnkič, keď po spolupráci so Zreľákom upravil na konečných 1:3. Slovan tak znížil náskok Trenčína na 6 bodov, pretože AS prehrali v Dunajskej Strede.

Autor: Ľubomír Hudačko