21.11.2015 17:00 CET
2 : 0
(0:0)

FK Senica - MŠK Žilina 2:0

Stroj rozbehnutej Žiliny sa stále nerozbehol podľa predstáv, na Záhorí totiž guľovci prehrali a nevsietili ani gól. Čím skôr by sa tak šošonom hodila zimná prestávka, naopak, Seničania si pripísali šiestu výhru a po strate bodov na Slovane sa vracia na víťaznú vlnu. Hrdinami sa stali Kosorin a Dolný.

FK získali tri body doma naposledy pred viac ako dvomi mesiacmi a preto sa proti favoritovi zo Žiliny potreboval ukázať v čo najlepšom svetle. Zahanbiť sa však nechceli nechať ani šošoni a hralo sa pred obomi bránami ofenzívnym spôsobom. Ako prvý mal prácu v tomto zápase Šulla, ale ranu Williama nemal problém skrotiť. Klec o niečo neskôr takisto Volešáka neprekonal a skóre sa preto nemenilo. Šancu mali hosti aj po zakončení Bénesa, ale brankárs sa nedal prekvapiť. Snažili sa aj domáci, v 32. minúte mohol otvoriť skóre Kosorin, ale to by musel po centri Čuntu zblízka trafiť prázdnu bránu. Po polhodine hry prišiel roh hostí, ale Paur mieril len do pripraveného gólmana FK. Volešák potom ešte v prvom dejstve znemožnil šancu súpera a preto do kabín gól nepadol.

Všetko bolo preto pre oba tmíy otvorené a po prestávke sa čakalo, kto urobí chybu ako prvý. A lepšie to veruže vyzeralo pre Senicu, pretože Volešák len so šťastím kryl šancu Kosorina. No ten istý muž to potom odčinil a už svoju šancu premenil. Vengřinek spolupracoval s Klecom, pričom center našiel aktívneho Kosorina. Ten aj vďaka žrdi rozvlnil sieť a bolo 1:0. Hlohovský potom na druhej strane mieril len do žrde, šošoni strácali vieru v dobrý výsledok a viac toho na ihrisku už nepredviedli. Gólovú poistku pridal po hodine hry Dolný, keď po centri Kalabišku svoj prvý dotyk s loptou na ihrisku premenil na gól - 2:0. Žilina v závere nemala nárok, naďalej hľadá stratenú formu a po tejto prehre stráca na prvý Trenčín už neuveriteľných 14 bodov. To je v boji o titul prakticky konečná stopka. Naopak, Seničania po prehre na Slovane vyhrali doma prvýkrát od septembra.

Autor: Ľubomír Hudačko