23.04.2016 18:20 CET
0 : 2
(0:2)

FK Senica - AS Trenčín 0:2

AS Trenčín zdolal v ceste za titulom ďalšiu prekážku a na Záhorí porazil domácu Senicu 2:0 (2:0).

Už v 10. minúte Rabiu našiel vo vnútri šestnástky Kalua. Tomu lopta nesadla ideálne, ale napriek tomu ju poslal dostatočne presne k vzdialenejšej žrdi - 1:0 pre Trenčín. Po faule na Bera zahrávali v 20. minúte Považania priamy kop. Loptu si postavil Koolwijk, trafil veľmi dobre a AS sa radoval druhýkrát - 2:0 pre hostí. Po priťuknutí Koolwijka mal veľkú šancu Skovajsa, ale neprestrčil loptu popod brankára Šullu. Z otočky pohotovo spoza šestnástky strieľal po zemi Kalu, ale minul bližšiu žrď. V závere polčasu sa do senickej obrany na pravej strane poriadne zahryzol Kalu. Prehrýzol sa až do šestnástky, no jeho prihrávka skončila na domácej kopačke. Akcia pokračovala a zakončil Bero. Krátko nato dostal ten istý hráč dobrú prihrávku do šestnástky a napálil do vzdialenejšej žrde.

Cez polčas prestriedali obidve mužstvá. Kontár po rohu nového muža Dolného vo veľmi dobrej pozícii hlavičkoval iba presne do miesta, kde stál Šemrinec. V 53. minúte Gubu z ideálneho uhla vychytal Šulla. Úplne mimo strieľal Schet. Veľmi dobrú kolmicu poslal za obranu Koolwijk a Guba idúc sám na brankára zakončil len do nohy Šullu. Trenčín bol naďalej futbalovejší, držal loptu a snažil sa tvoriť. V 75. minúte stačila jediná nahrávka, aby sa Leško dostal do úniku, ale Šemrinec pred ním dokázal zachrániť a zakončenie odchovanca Prešova vyrazil nohou. Na konci akcie Senice bol Dolný a namieril vysoko a ďaleko preč. Po centri van Kessela zavesil do brány Kalu. Keďže sa však predtým lopty dotkol rukou, jeho zásah sa nepočítal. Trenčín si víťazstvo ustrážil a v Senici dvomi rýchlymi gólmi zvíťazil 2:0 (2:0). Jeho náskok v tabuľke pred Slovanom sa pred zajtrajšou dohrávkou opäť zvýšil na deväť bodov.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu