29.08.2015 19:00 CET
1 : 4
(1:1)

FK Senica - AS Trenčín 1:4

AS Trenčín si bez výraznejších problémov poradil s domácou Senicou 4:1 (1:1) a naďalej vedie tabuľku aktuálneho ročníka Fortuna ligy.

Hlohovský na začiatku zápasu strieľal vysoko. No už o minútu kopal z voleja Bero a lopta prešla do siete pri opačnej žrdi - 1:0 pre Trenčín. Ten istý hráč o chvíľu prekopol bránu z niekoľkých metrov. V 17. minúte prenikol Hlohovský. Zozadu sa ho snažil eliminovať Kleščík, ale senický útočník sám pred Šemrincom uspel a obstrelil ho - 1:1. V 29.minúte po prieniku na pravej strane z dobrej pozície strieľal Kosorín. Trafil silnou strelou priestor brány, ale Šemrinec vyrazil. V 44. minúte Pavlík nechtiac prihral Van Kesselovi. Holanďan si loptu potiahol a vypálil, trafiac pravú žrď. Do kabín celky schádzali za jednogólového vedenia hostí z Trenčína.

Po obrátke strieľal spoza šestnástky cez spleť tiel Rabiu. Šulla vyrazil pred seba a eliminoval aj dorážku hostí. V 57. minúte zahrali hráči AS na jeden dotyk. Na konci bol Wesley, ktorý triafal z prvej, ale mimo brány. Domáci mali možnosť priameho kopu z 35 metrov po faule na Kosorína. V 62. Po pošmyknutí sa Komaru sa k lopte dostal Bero. Prihral Wesleymu, a ten ešte voľnému Gubovi. Odchovanec Prešova poslal Považanov opäť do vedenia - 2:1. Už o 3 minúty zakončenie Gubu zblízka Šulla vyrazil v páde. Čőgley napálil do brániaceho Seničana. V 74. minúte zvýšil náskok Trenčína Kessel, ktorý dorazil vyrazenú strelu - 3:1. Nožničky Kosorína v 77. minúte sa neujali. V 87. minúte zľava prešiel Bala a hoci bol už z uhla, Šullu prekonal - 4:1. Skovajsa ešte rozvlnil sieť zboku.

AS Trenčín zvíťazil v 7. kole Fortuna ligy na Záhorí v Senici vysoko 4:1 (1:1) a naďalej vedie aktuálnu tabuľku najvyššej súťaže.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk