31.10.2015 17:00 CET
1 : 1
(1:0)

FC Zlaté Moravce - Zemplín Michalovce 1:1

V 15. kole Fortuna ligy remizovali Zlaté Moravce s Michalovcami na domácom ihrisku 1:1 (1:0). Viaceré dobré príležitosti ostali v zápase nevyužité.

V 7. minúte ViON vybojoval priamy kop v blízkosti pokutového územia. Po centri sa lopta vo vnútri šestnástky poodrážala, dostala sa k hráčom Moraviec, ale gól padol z ofsajdu. V 12. minúte sa spoza šestnástky oprel do zakončenia Kunca. Strela padala pod brvno Ranilovicóvej bránky, a ten ju vytesnil na roh. V 20. minúte Tawamba pred bránou našiel spoluhráča, ktorý sa k lopte po zákroku Kelemena napokon nedostal. Mensah po priťuknutí Nworaha prešiel defenzívou súpera, ktorá mu loptu dokázala odobrať na poslednú chvíľu. V 26. minúte Moravce rozohrávali štandardnú situáciu od stredového kruhu. Po centri Školníka v pokutovom území jeden z Moravčanov nabíjal de Souzovi a ViON išiel do vedenia - 1:0. V 31. minúte strieľal kapitán Orávik po zemi k vzdialenejšej žrdi, ale minul bránu. V 41. minúte Glavaš z veľkého uhla donútil Kelemena vyraziť loptu späť do hry. A to priamo pred Perišića, ktorý namiesto zakončenia nahrával. V závere polčasu Danko z rohu vyslal nízky center k bližšej žrdi a Nworah tesne minul bránu.

Štyri minúty po obrátke Tawamba vysunul Orávika. Od neho išla nahrávka na Glavaša, ktorý z prvej vypáliť nedokázal. Kelemena už následne neprekvapil. V 50. minúte zakončoval hlavou Souza, ale netrafil priestor medzi tromi žrďami. O tri minúty nato Bayónov nákop chcel jeden z obrancov Zlatých Moraviec sklepnúť do rukavíc Ranilovića. To gólman ViONu nečakal a loptu pustil až ku Kuncovi, ktorý ju umiestnil do siete - 1:1. V 58. minúte mali hostia ďalšiu šancu. Z otočky tesne vedľa strieľal Nworah. Kunca po chvíli našiel Nworaha, ktorý mal pred sebou prázdnu bránu. Loptu poslal do rukavíc Ranilovića. Na opačnej strane prudký center Orávika hľadal pred bránou jedného z dvojice spoluhráčov. Lopta iba prepadla pokutovým územím. V 69. minúte sa Orávik zbavil dvojice hráčov v žltom, narazil si s Perišićom a odcentroval na Tawambu. Ten bol tiesnený a loptu si nespracoval ideálne. V 78. minúte strelu de Souzu so šťastím vyrazil spod brvna Kelemen. V 82. minúte mali šancu znova domáci. Školník priťukol na strelu Orávikovi. Tvrdá rana išla mimo.

Zlaté Moravce na domácom trávniku remizovali s Michalovcami 1:1 (1:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk