15.08.2015 19:00 CET
2 : 2
(1:0)

FC Zlaté Moravce - ŠPORT Podbrezová 2:2

Po intenzívnom a pre pôdu blahodarnom daždi získali domáce Zlaté Moravce prvý bod v sezóne. ViON remizoval s Podbrezovou 2:2 (1:0).

V tretej minúte Horehronci na dvakrát odvracali roh domáceho kapitána. Lopta sa vrátila do päťky a nebezpečne zakončil Majkič. Brankár loptu vyrazil na ďalší roh. V siedmej minúte sa po vysunutí Tawambu do brejku dostal Glavaš. Na hranici šestnástky ho však hostia faulovali a rozhodca ukázal na biely bod. Hoci brankár išiel rovnakým smerom ako lopta, Tawamba penaltu premenil. Dobrú strelu Vaščáka z 20 metrov brankár Ranilovič vyrazil pred seba. Na dorážku dobre nabehol Melunovič, z päťky však prestrelil bránu. Čiarový rozhodca odmával ofsajd, takže vzrušenie bolo zbytočné. Do kabín schádzali tímy za jednogólového vedenia ViON-u.

V 54. minúte sa z ľavej strany uvoľnil Cebara a dostal sa až pred Kuciaka. Ten kľučku súperovho hráča vystihol a zachránil. V 69. minúte hostia centrovali z pravej strany. Lopta našla hlavu Sablera, ktorý sa už nemýlil - 1:1. V 77. minúte sa v samostatnom nájazde na brankára Ranioviča ocitol Almaský. Situáciu vyriešil dobre a ponad brankára strieľa vedúci gól hostí - 2:1 pre Podbrezovú. Iba pár sekúnd po rozohrávke sa v dobrej pozícii ocitol Bamba. Prízemnou strelou vyrovnal na 2:2. V 85. minúte Bamba vnikol zľava do otvorenej obrany. Kuciak pred ním vytiahol dobrý zákrok a vytlačil loptu na roh.

Zlaté Moravce prišli o jednogólové vedenie nad Podbrezovou z prvého polčasu, no vyrovnávajúcim gólom na 2:2 získali prvý bod v aktuálnom ročníku Fortuna ligy.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk