13.05.2016 20:30 CET
2 : 0
(0:0)

FC Zlaté Moravce - FK Senica 1:1

Zlaté Moravce privítali dve kolá pred koncom celok, ktorý na jar ešte nevyhral. ViON so Senicou získal všetky tri body, keď o víťazstve 2:0 rozhodol gólmi po polčase.

V dvanástej minúte sa do brejku hnali domáci. V poslednej chvíli si Krznaric hodil loptu príliš ďaleko, a tak mohol brankár Plach úspešne vybehnúť. V 25. minúte sa Slančík dokázal presadiť individuálne cez brániaceho hráča. Jeho ľavačka nenarobila veľa škody a strelu z nej zneškodnil hosťujúci gólman. V 28. minúte sa Senica prekombinovala do pokutového územia. Zakončoval Čunta a brankár Kováč stál tam, kde bolo treba. V 31. minúte sa zoči-voči Kováčovi ocitol Leško, ale Kováč ho úspešne vychytal. V 33. minúte sa uvoľnil Kuzma, no aj jeho snahy skončili na brankárovi Plachovi. V 36. minúte centrovaná lopta prepadla na zadnú žrď na Dolného. Ten to skúsil z veľkého uhlu, ale jeho pokus bol pokrytý. V 42. minúte nastal pred bránou Senice veľký zmätok. Kontár zastavil loptu na bránkovej čiare a domáci avizovali ruku. Hlavný arbiter Marhefka nepískol, hralo sa ďalej. Po jednej nadstavenej minúte prvý polčas skončil.

Minútu po obrátke tvrdá strela Majkica minula bránku Senice. V 48. minúte chybu hostí v rozohrávke nepotrestal Školník. Plach ho v priamej konfrontácii vychytal. Práve brankár hostí však v 54. minúte dostal červenú kartu, keď poslal v šestnástke k zemi prenikajúceho Kuzmu. Gól z pokutového kopu strelil de Souza - 1:0. V 69. minúte prešiel cez svojich protihráčov Majkic, no následne vyslal nie veľmi dobrú strelu. Tá však brankárovi Junasovi vypadla a takmer skončila v bránke. V 83. minúte napálil do brvna Orávik. O dve minúty nato Perišič nedal strelou spoza šestnástky hosťujúcemu brankárovi šancu - 2:0. V nadstavenom čase sa do dobrej príležitosti dostal ešte de Souza, hlavičkoval však z ofsajdu.

ViON Zlaté Moravce nedovolil vyhrať Senici ani tentoraz a získal tri body po víťazstve 2:0 (0:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu