22.09.2015 19:00 CET
3 : 0
(2:0)

FC Zlaté Moravce - FK Senica 3:0

ViON Zlaté Moravce porazil odovzdanú Senicu 3:0 (2:0). O góly v domácom drese sa podelili De Souza, Tawamba a Ploj.

Päť minút po úvodnom hvizde zahral kapitán Orávik roh do šestnástky. Najvyššie vyskočil Marques De Souza. Hlavičkou k ľavej tyči prekonal Junasa a otvoril skóre - 1:0 pre ViON.V úvode prvého polčasu sa už toho veľa zaujímavého neudialo. Senica nevystrelila na bránu Raniloviča ani raz, domáci zas dokázali skórovať pri jedinom pobyte pred bránou hostí. V 30. minúte mohla Senica predsa vyrovnať. Šancu mal Kalabiška. Hneď z protiútoku dostal loptu Tawamba. Ľahko prešiel cez Pillára, kľučkou posadil brankára a zakončil do prázdnej brány - 2:0. V 44. minúte Seničania zakombinovali na malej ploche v trojici. Zakončenie FK zblokovali domáci na rohový kop. Do kabín schádzali Zlatomoravčania s dvojgólovým vedením.

V 51. minúte v poslednej chvíli odzbrojila obrana hostí Tawambu. Ďalekonosný pokus Orávika skončil vysoko nad bránou. V 62. minúte ViON Senicu prečíslil. Orávik v šestnástke prihral Glavašovi, ktorý prestrelil prázdnu bránu. V 65. minúte mal príležitosť sólo nájazdu Tawamba, ale umiestniť loptu medzi žrde nedokázal. V 70. minúte dostal finálnu prihrávku Kalabiška. Vo vápne sa uvoľnil a ostal sám proti Ranilovičovi. Opäť z toho nič nebolo. V 74. minúte Orávik prešprintoval polovicu ihriska až na čiaru, odkiaľ sa pokúsil zakončiť. Lopta prešla popred bránu po celej jej dĺžke. V 84. minúte Kalabiška nedočiahol na loptu. V nadstavenom čase našla prihrávka za obranu Tawambu. Junas jeho strelu vyrazil na nohu Ploja, ktorý tretím gólom potvrdil zisk troch bodov pre ViON.

FC ViON Zlaté Moravce vyhral nad FK Senica 3:0 (2:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk