30.04.2016 20:00 CET
1 : 0
(0:0)

FC Zlaté Moravce - DAC Dunajská Streda 1:0

V boji o záchranu si v 30. kole Fortunaligy pripísali tri body domáci. Zlaté Moravce porazili vyššie postavenú Dunajskú Stredu 1:0 .

Strelu Slančíka tečoval Živkovič na rohový kop. V 15. minúte centrovaná lopta našla vo vápne domáceho hráča. Jeho hlavička smerovala do miest, kde stál Tujvel. V 32. minúte padol v šestnástke Živković a dožadoval sa pokutového kopu. Rozhodca Vlk ho však neodpískal. V 33. minúte sa uvoľnil Slančík a vyslal na Tujvela prudkú strelu. Lopta však letela nad brvno. V 42. minúte hlavička Kuzmu smerovala k pravej tyči, kde stál pripravený Pambou. V poslednej minúte prvého dejstva strela z ľavačky Pačindu presvišťala vedľa pravej žrde.

Dve minúty po obrátke sa k hlavičke dostal Gešnábel; Tujvel zasiahol. V 51. minúte Moravce skórovali, keď sa presadil Tipurič. Gól ale uznaný nebol, pretože strelec sa nachádzal v ofsajdovej pasci. Gešnábelove zakončenie mierilo priamo do Tujvela. Celky prezentovali opatrný futbal a o vzrušujúce momenty bola veľká núdza. V 78. minúte sa k šanci prepracovali hostia zo Žitného ostrova. Centrovaná lopta po voľnom kope prepadla do šestnástky, kde boli dvaja hráči Dunajskej Stredy. K strele sa však nakoniec nedostali. V 84. minúte sa s loptou až k rohovej zastávke prišiel Straka. Odtiaľ vyslal prízemný center, ktorý našiel voľného Pačindu. Strelecký pokus ex-Košičana skončil nad brvnom Kováčovej brány. O dve minúty nato si na center po priamom voľnom kope najlepšie naskočil de Souza a hlavičkovým pokusom dostal svoj celok do vedenia - 1:0. Asistoval mu Peter Orávik.

Po dvoch nadstavených minútach zápas skončil. ViON Zlaté Moravce porazil DAC Dunajská Streda jednogólovým rozdielom 1:0 (0:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu