01.08.2015 19:00 CET
0 : 1
(0:0)

FC Zlaté Moravce - AS Trenčín 0:1

Úradujúci majster zdolal domáci celok Zlatých Moraviec 1:0 (0:0) a pripísal si ďalšie tri body. Domáci zas tretiu prehru v sezóne v rade.

V 3. minúte naskočil po rohu Orávika na loptu Mance, ale poslal ju nad bránu Šemrinca. V 25. minúte centroval sprava Jairo a Ranilovič vyrazil mimo pokutové územie. V 27. minúte sadol roh Koolwijka na hlavu Jaira. Legionár AS opečiatkoval brvno domácej brány. V 34. minúte prenikol z pravej strany do pokutového územia Peter Čőgley. Loptu ešte posunul naľavo voľnému Gubovi a útočník Trenčína približne z jedenástich metrov minul bránku. Ďalšie brvno domácej brány videli diváci v závere polčasu. A to po Koolwijkovom priamom kope. Vzápätí rozhodca 1. časť zápasu ukončil.

V 56. minúte mal hosťujúci celok ďalšiu veľkú príležitosť otvoriť skóre. Bero sa s loptou ocitol v päťke sám. Zblízka napálil do brankára Raniloviča. V 64. minúte vystrelil zo šestnástky Guba a trafil šibenicu brány Moraviec - 1:0 pre hostí. Tí viedli spravodlivo, herná prevaha bola na ich strane. V 72. minúte Bero našiel Van Kessela, ktorý z prvej prihral Čőgleyovi. Obranca AS strieľal vedľa. Sedem minút pred záverečným hvizdom z pravej strany vbehol do šestnástky Čőgley. Jeho center napálil do žrde Bero.

Stretnutie 3. kola Fortuna ligy medzi domácim ViON-om Zlaté Moravce a majstrom z Trenčína prinieslo víťazstvo hostí. Domáci si nedokázali počas celého duelu vypracovať žiadnu výraznejšiu šancu, hostia naopak okrem gólovej strely Gubu trikrát nastrelili žrď Ranilovičovej brány. Trenčín má v tabuľke 9 bodov a stúpa hore, zatiaľ čo Zlaté Moravce neuhrali v aktuálnej sezóne ešte ani bod.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk