20.11.2015 18:00 CET
3 : 1
(2:0)

DAC Dunajská Streda - Zemplín Michalovce 3:1

Dunajská Streda privítala v 17. kole aktuálneho ročníka Fortuna ligy Michalovce. V zápase sa zrodil jednoznačný výsledok: tím zo Žitného ostrova vyhral 3:1, keď viedol už 3:0.

Domáci ultras sa po prvýkrát tešili už v siedmej minúte zápasu. V pokutovom území Chubutia stiahol Polievku. Loptu na značku pokutového kopu si postavil Pačinda a bez problémov ho premenil - 1:0. Po góle sa trochu viac ukázali aj hostia. Do príležitosti sa dostal Danko, ale skóre sa mu zmeniť nepodarilo. Domáci potom viac prebrali iniciatívu. Postupne začali bránu Kelemena ohrozovať častejšie. V 24. minúte sa po rohovom kope Pačindu dostal k zakončeniu Ljubičič, no prekopol bránu. O minútu nato získal loptu Polievka a prihral Szarkovi. Útočník DAC-u obišiel troch obrancov a popri brankárovi trafil presne - 2:0. V 34. minúte zahrával priamy kop hostí Danko. Na loptu si nabehol Perez, ale dobre ho postrážil Brašeň. V 40. minúte sa na ľavej strane uvoľnil Mensah. Dostal sa až do pokutového územia, ale jeho strelu bezpečne pokryl Tujvel.

Druhý polčas začali lepšie hostia, ktorí sa snažili vypracovať si strelecké príležitosti. Skóre sa však nemenilo ani teraz. V 56. minúte sa naopak tretíkrát presadili domáci. Szarka najprv atakoval obrancu hostí a získal loptu. Svoj sólo nájazd na Kelemena povedľa gólmana Michaloviec premenil a bolo už 3:0. Po tomto momente tempo hry trochu opadlo. Trinásť minúť pred koncom riadneho hracieho času si Kunca narazil loptu s Hamuľakom a strelou pod brvno znížil. To už bolo zo strany oboch celkov všetko. DAC Dunajská Streda zvíťazil nad Zemplínom Michalovce 3:1 (2:0).

Autor: Dušan Guman / profutbal.sk