26.07.2015 19:00 CET
2 : 1
(0:1)

DAC Dunajská Streda - Spartak Trnava 2:1

Tím zo Žitného ostrova zopakoval víťazstvo z prvého kola Fortuna ligy nad Senicou a Trnavu zdolal 2:1 (1:0).

Aktivita bola spočiatku na strane domácich. V 10. minúte sa domáci dostali pred šestnástku Trnavy. Brašeň našiel Szarku, ktorý nedokázal ideálne zakončiť. Lopta sa vrátila k tomu istému hráčovi. Jeho strelu Strapák vyrazil na rohový kop. V 26. minúte rozhodca urobil pauzu na občerstvenie. V 30. minúte sa Halilović dokázal presadiť a loptu z jeho kopačky chytil Tujvel na dvakrát. Straka napriahol z uhla priamo na bránu a trafil ľavú tyč. Na zemi po tlačenici ostalo ležať hneď niekoľko hráčov. V 41. minúte Kwin neustrážil Vojtuša na ľavej strane ihriska. Hráč Trnavy následne poslal center do šestnástky a našiel Mikoviča. Útočník Spartaka sa presadil proti Štepanovskému a prekonal Tujvela - 1:0 pre hostí.

V 58. minúte Halilović namieril z priameho kopu iba do náručia Tujvela. Následná kontra sa skončila postavením mimo hru, ktorého sa dopustil Ákos Szarka. Ani akcia dvojice bývalých hráčov Košíc Pačindu a Jurča v 61. minúte neskončila gólom. Jurčo neuzavrel akciu presne, lopta išla mimo. V 75. minúte Strapák zlikvidoval priamy kop kapitána domácich Straku. Domáci vyrovnali v samom závere. Od Ljubičiča prešla lopta k Pačindovi. Druhý menovaný zakončil prízemnou strelou.

V 83. minúte bola nariadená penalta proti Trnave. V ďalšej minúte dostal červenú kartu Nikolič a o minútu nato Pačinda jedenástku premenil - 2:1 pre Dunajskú Stredu. Skóre sa už do konca nezmenilo. DAC Dunajská Streda porazila Spartak Trnavu dvomi gólmi po polčase 2:1 (0:1). Trnavčania tak v novom ročníku súťaže nezaznamenali ešte ani bod, naopak D. Streda ešte ani bod nestratila.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk