18.07.2015 19:00 CET
2 : 0
(2:0)

DAC Dunajská Streda - FK Senica 2:0

V rámci 1. kola ročníka Fortuna ligy 2015/2016 zdolal na Žitnom ostrove domáci celok DAC Dunajská Streda FK Senicu 2:0 (2:0).

Úvod zápasu priniesol viacero nepresností na oboch stranách. V útoku sa nevedelo presadiť ani domáce, ani hosťujúce mužstvo. V 10. minúte Ljubičičov pas prenechal Sarr voľnému Szarkovi a dunajskostredský útočník bránu neminul - 1:0 pre DAC. V 16. minúte zahrávali domáci roh, lopta padla na hlavu Mihalíka, ktorý tesne minul. V 20. Minúte rozhodca odpískal pokutový kop. Loptu si postavil Erik Pačinda a jedenástku premenil - 2:0. V 30. minúte Hlohovský našiel Dolného. Tujvel nemal šancu, no mladý útočník trafil žrď. V 35. minúte Pačinda z veľkého uhla skúšal z priameho kopu pozornosť Šullu. Nepríjemnú situáciu pre hostí ich gólman napokon vyriešil. V 40. minúte protiútok, vedený Kalabiškom, zachránili pre zmenu domáci. V závere polčasu Senica pritlačila, ale skóre sa nemenilo.

V 51. minúte Štepanovský stiahol pred šestnástkou Kalabišku a hostia mali priamy kop. O štyri minúty neskôr strieľal rovnako zo štandardnej situácie Kalabiška a tesne minul. Druhý polčas sa niesol viac v znamení štandardných situácií hostí, avšak Senica z nich nič nevyťažila. Väčšinu z nich zahrával Hlohovský. V 65. minúte Ljubičič sklzom zachránil pre v šestnástke sa uvoľňujúcim Kosorínom. Kým v 71. minúte vystrelil Hlohovský do stredu brány, o minútu nato bola odpískaná penalta v prospech hostí. Michalík zachraňoval faulom na Kalabišku. Tujvel však penaltu Hlohovského vystihol a loptu chytil.

V úvodnom kole štartujúcej sezóny Fortuna ligy zdolal domáci DAC Dunajská Streda hosťujúci celok FK Senica 2:0 (2:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk