05.12.2015 17:00 CET
2 : 0
(1:0)

DAC Dunajská Streda - FC Zlaté Moravce 2:0

Očakávané víťazstvo Dunajskej Stredy sa skutočne aj zrodilo, doma DAC porazil Zlaté Moravce 2:0. Môžu ešte na jeseň finišovať na piatom mieste, ale len v prípade, ak by Trnava nevyhrala s Trenčínom. V poslednom jesennkom kole na Žitnom ostrove mierili do čierneho Ljubičič a Ľupták.

Pár minút sa tímy rozbiehali, potom sa prezentoval pekným sólom Kwin. Skórovať ale nedokázal a preto si mohol Novota vydýchnuť. Potom mohlo prísť prekvapenie na druhej strane, ale skúsený Orávik v dobrej šanci Tujvela neprekonal. Po dvadsiatich minútach tak udrelo do siete hostí, prepadnutú loptu bez odozvy totiž z prvej pekne napálil do čierneho Ljubičič a bolo 1:0. Po polhodine hry potom mohli domáci zvýšiť, ale Szarka neuspel. Vion stihol jeho šancu zblokovať na roh. Keďže bola všetkým hráčom zima, hralo sa v svižnom tempe a diváci videli atraktívny priebeh duelu. Spokojní s vedením mohli byť hostitelia, prvý polčas uhrali na najtesnejší rozdiel. V závere polčasu ešte zaujal výpadok osvetlenia, prestávka preto padla vhod aj technickým parametrom.

Od tohto zápasu sa čakalo najmä strelecká aktivita Tawambu so Szarkom, no najmä prvý menovaný nemal svoj deň. Ani Szarka sa nedostávl do zakončenia tak často, ako by si predstavoval, zastúpiť ho skúsil Polievka. No nedal a v 51. minúte sa spomínaný Szarka snažil zapísať do gólovej listiny svojhou hlavičkou márne. Tawamba sa potom zapojil do šance s Bambom, ale nepodarilo sa mu ponúknuť vhodnú šancu na zmenu skóre. Šlo to vedľa a Vion sa stále nie a nie presadiť. Bamba o niečo neskôr pre zmenu mieril tesne vedľa, preto prišiel na rad opäť DAC. Dvanásť minút pred koncom rozhodol krásnou strelou Ľupták a bolo vymaľované. Hostia kládli minimálny odpor a v ofenzíve sa tentoraz Tawambovi a spol. nedarilo podľa predstáv. Aj preto všetky body ostali doma, DAC ešte môže dúfať po jeseni v piatu priečku.

Autor: Ľubomír Hudačko