16.04.2016 18:20 CET
1 : 0
(0:0)

DAC Dunajská Streda - AS Trenčín 1:0

Na Žitnom ostrove sa zrodilo prekvapenie. Dunajskostredčania porazili suverénne vedúci celok tabuľky najvyššej súťaže AS Trenčín 1:0 (0:0).

Už v úvode zápasu museli ošetrovať Rabiua. V 37. minúte veľmi zaváhal gólman Trenčína Šemrinec, keď mu loptu zobral Pačinda. Následne si Šemrinec vzal loptu z Pačindovej nohy späť.

V 44. minúte sa do príležitosti dostal Pambou. Jeho hlavička mierila iba presne do pripraveného brankára hostí. V 55. minúte sa uvoľnil Kalu a centroval na dobre postaveného Maierhofera. Rakúšanova hlavička v dobrej šanci skončila nad brvnom. O minútu nato Maierhoferovu silnú strelu z uhla Tujvel vyrazil na rohový kop. V 59. minúte sa Polievka ocitol voľný pred bránou Trenčína. V poslednej chvíli zapracoval Kleščík, keď následnú strelu zblokoval. V 60. minúte sa uvoľnil Pačinda a spoza obrancu vyslal presnú strelu k ľavej žrdi - 1:0.

V 76. minúte pred nabiehajúcim Polievkom zachránil znova Šemrinec. V 80. minúte Pačinda našiel pasom Polievku. Ten si najskôr zasekol dotierajúceho obrancu a neskôr vyslal strelu na bránu. Šemrinec loptu vyrážal pred seba. Nabehol si na ňu Pačinda, ale jeho pokus bol nepresný. V 82. minúte ďalšiu z veľkých šancí spálil Maierhofer. Stál asi dva metre od úplne odkrytej brány a loptu poslal vedľa pravej tyčky. V 89. minúte sa do vyloženej šance dostal aj mladý Bero. Dobre zasiahol Tujvel a loptu vyrazil pred seba. K zakončeniu sa dostal Holúbek, ale dokázal trafiť iba brvno dunajskostredskej brány.

Skóre sa už viac nezmenilo. DAC Dunajská Streda zvíťazila v 27. kole Fortunaligy nad vedúcim celkom súťaže Trenčímnom 1:0 (0:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu