03.10.2015 18:20 CET
2 : 0
(1:0)

AS Trenčín - Zemplín Michalovce 2:0

Prehra 1:4 so Žilinou je zabudnutá, Trenčín má naspäť stratené body zo súboja, keď padol s konkurentom na vlastnom štadióne. Šošoni totiž doma šokujúco nestačili na Podbrezovú a AS si naopak s Michalovcami poradil na nulu. Má tak opäť päťbodový náskok. Zemplín pre zmenu padá na posledné miesto.

Nebola to síce žiadna krasojazda, ale tri body ostali doma. Trenčín sa proti nováčikovi totiž natrápil a dlhé minúty sa nemohol poriadne nadýchnuť. Nováčik prišiel s defenzávnou taktikou a majstrovi to poriadne sťažil. Najprv sa tímy len oťukávali a spoznávali, o prvú šancu sa pokúsil strelou Bala. Mieril ale iba do bočnej siete a Kelemen si tak mohol vydýchnuť. Ten veľa práce napočudovanie nemal, AS si nevytváral veľa šancí. Skóre sa mohlo meniť v 26. minúte, ale Kelemenovu chybu Trenčania nepotrestali. Potom sa však už skóre menilo. Wesley ešte minul, no potom sa lopta dostala až k Rabiouvi, ktorý umiestnenou strelou k tyči otvoril skóre zápasu - 1:0. Päť minút pred koncom polčasu mali domáci šancu ešte aj po rohovom kope, ale v trme-vrme sa skóre už nemenilo a majster vyhrával najtesnejším rozdielom.

Po prestávke sa príliš aktívne pred bránami takisto nehralo a Zemplín akoby ani neskúšal vyrovnať. Stavil to naďalej na defenzívnu hru a čakal na šancu z brejkov. Ubehla hodina hry, keď mohol pridať druhý zásah Wesley, no skúsený Kelemen sa nenechal prekvapiť a jeho pokus do siete nepustil. Guba potom šikovne skúšal prelobovať brankára, ale Kelemen opäť svoj tím podržal. V 78. minúte namiesto lopty skončil v sieti Wesley, keď nedočiahol na prudkú loptu. Štyri minúty pred naplnením deväťdesiatej minúty mohli Michalovce vyrovnať. Mensahovu ranu zastavilo iba brvno a Trenčania si vydýchli. Potom sa však ešte predsa len AS dostal do šance a prehovoril jeho najlepší strelec. Matúš Bero zaznamenal ôsmy gól, ktorý sa presadil po úspešnom brejku. Zabezpečil svojmu tímu poistku a týmto si majster opäť nabral päťbodový náskok. Žilina totiž doma šokujúco nestačila na Podbrezovú. Naopak, Michalovce opäť klesli na dno tabuľky.

Autor: Ľubomír Hudačko