02.05.2016 19:00 CET
1 : 3
(0:2)

AS Trenčín - Spartak Trnava 1:3

Drámu v boji o titul dopustili Trenčania prehrou s Trnavou. Nečakaný výsledok po pohárovom triumfe sa zrodil doma so Spartakom, ktorý predvádzal nevyrovnané výkony. Tri góly na ihrisku majstra sú výnimočným počinom, ktorý nahráva Slovanu dotiahnuť sa na čelo. Hrdinom zápasu sa stali traja rôzni hráči hostí, dva góly pritom vsietili AS už v prvom polčase.

Oslavy v Trenčíne síce po triumfe v pohári neavizovali, ale predsa len sa uznania hráčom dostalo aj pred zápasom s Trnavou. Lenže od úvodu to proti andelom nebolo ono. Po piatich minútach mali hostia šancu na otvorenie skóre, ale Depetris v nájazde Šemrinca neprekonal. Van Kessel sa potom zastreľoval na druhej strane, nechal ale vyniknúť Jakubecha. Ten istý hráč potom prestrelil z hranice bieleho vápna a skóre sa preto nemenilo ani po tejto šanci. Obe mužstvá sa snažili vytvárať si šance, ale vládli obrany. AS pykal po dvadsiatich minútch, Godál šikovne tečoval loptu do siete po centri z ľavej strany a bolo 0:1. Majster mohol vyrovnať o niečo neskôr, ale vysoký Maierhofer mieril tesne mimo. Van Kessel neskôr nevyrovnal, hoci jeho hlavička mala gólové parametre. Lenže prišiel druhý trest a to ešte v prvom polčase. Depetris v nájazde tentoraz uspel a pomedzi nohy brankára tiesnený zblízka upravil na šokujúcich a polčasových 0:2.

V prvom dejstve si to teda AS poriadne skomplikoval a po prestávke sa čakalo, s čím na súpera vyrukuje. Do hry sa dostal v ostatnom čase gólový Kalu a hneď to malo aj patričnú hodnotu. Z ľavej strany sa totiž ponúkla pre Rabiua dobrá lopta pred bránu a v páde upravili domáci na 1:2. Van Kessel potvrdzoval, že je vo forme, obrane neraz unikol, ale svoj deň mal aj mladý Jakubech v bráne Trnavy. Van Kessel na odchovanca prešovského futbalu nevyzrel ani o niečo neskôr tvrdou strelou. A potom to prišlo, lenže na smútok domácich opäť do siete AS. Po hodine hry sa rútil do šance Schranz, Šemrinec vybehol mimo jeho priestor a do prázdnej brány upravili hostia už na 1:3. V závere domáci vsadili všetko na jednu kartu, ale pevnú defenzívu sa im už prekonať nepodarilo. Nepochodil ani Kalu desať minút pred koncom, pretože loptu súper odvrátil a skóre sa viac nemenilo. Trénerovi Karhanovi tak preto vyšiel na lavičke aj druhý zápas a v boji o pohárovú Európu si andeli výrazne polepšili. Naopak, Trenčín nečakane zakopol a bude dúfať, že Slovan v zostávajúcich dueloch takisto nebude mať svoj deň.

Autor: Ľubomír Hudačko