10.04.2016 17:00 CET
3 : 1
(0:0)

AS Trenčín - Spartak Myjava 3:1

Trenčín potvrdil na domácej tráve líderskú pozíciu a po víťazstve 3:1 nad Myjavou obnovil som deväťbodový náskok v tabuľke pred bratislavským Slovanom.

Už v deviatej minúte tesne pred Maierhoferom vzal loptu zo vzduchu Hruška, ale po strete s Rakúšanom musel byť ošetrený. V jedenástej minúte van Kessel zluftoval a Rabiu mieril privysoko. V dvanástej minúte si Hruška poradil s prízemným zakončením Bera. V 21. minúte Kalu napálil zblízka do gólmana hostí. V 22. minúte tesne vedľa hlavičkoval Bero, Maierhoferovej dorážkovej šmýkačke kúsok chýbal. V 23. minúte na druhej strane po brejku Daniel napálil loptu iba do Madua. V 42. minúte prišla situácia traja na troch. Útočiaci Pekár bol pri lopte skôr ako Šemrinec a snažil sa brankára prehodiť. S ním však prehodil i bránu.

Hneď minútu po obrátke Myjava odvrátila center do šestnástky. Rovno na Rabiua, ktorý strelou z 22 metrov trafil ľavý horný roh brány - 1:0. O minútu nato Maierhofer hlavou poslal do behu Kesselovi, ktorý nacentroval späť na hlavu vysokého útočníka. Hruška pohotovým zákrokom vyrazil na roh. V 62. minúte Sládek zakončil slabo. V 76. minúte brejkovali Trenčania. Rabiu nabil Kaluovi, a ten trafil spoza šestnástky - 2:0. V 82. minúte ostal Sládek po súboji v pokutovom území sám a Šemrinca obstrelil - 1:2 z pohľadu hostí. V 86. minúte Holúbekov priamy kop skončil na brvne. V 88. minúte strela myjavského hráča preletela asi meter okolo pravej žrde. V nadstavenom čase Trenčín rozohral štadnardku a Rabiu vysunul rozbehnutého Bera. Reprezentant do 21 rokov v sólo jazde na Hrušku uspel a uzavrel skóre na 3:1.

AS Trenčín zdolal Spartak Myjavu 3:1, keď všetky góly padli v druhom polčase. Považania tak obnovili svoj náskok na čele fortunaligovej tabuľky na deväť bodov.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu