26.09.2015 19:00 CET
3 : 0
(2:0)

AS Trenčín - MFK Skalica 3:0

Vedúci celok fortunaligovej tabuľky AS Trenčín porazil na domácom ihrisku celok Skalice vysoko 3:0 (2:0). Hostia nevyhrali už 9 zápasov v rade.

Vo 8. minúte Skaličania nedôrazne odohrali center do svojej šestnástky a Koolwijk jemným oblúčikom vyslal za obranu Bera. Brankár vybehol, no Bero bol pri lopte skôr a vybehnutého Fišana prehodil. Lopta sa do brány dostala od žrde - 1:0. V 21. minúte si rozbehnutý Jančo narazil s Koolwijkom. Trenčiansky hráč vbehol do šestnástky, ale Fišan akciu čítal a vybehnutím príležitosť domácich zmaril. Jančovu strelu zblokoval. V 40. minúte Švrček posunul nabiehajúcemu Kurákovi. Skaličan vnikol do šestnástky a z uhla ešte prihrával. Šemrinec loptu radšej vyrazil na roh. Po ňom ju zo vzduchu stiahol k sebe opäť brankár Trenčína. Dve minúty pred obrátkou hráči majstra Skalicu prečíslili. Gubovi vyšiel pas na Bera, ktorý v nájazde na gólmana nezaváhal - 2:0.

V 54. minúte centroval z ľavej strany Kessel. Na loptu si nabehol Wesley a v šestnástke ju volejom poslal nad bránu. Po hodine hry bývalý hráč AS Mazan namieril z 25-tich metrov k žrdi. Šemrinec loptu levím skokom vytlačil na roh. O minútu zahrávali roh hostia. Center našiel na päťke Majerníka, no ten tutovku umiestnil do stredu brány, kde Šemrinec reflexívne vyboxoval. Aj ďalší roh Skalice Trenčínu zavaril, no skóre sa nezmenilo. Šulek si nabehol na pas za obranu, poslal na jedenástku Wesleymu a z jeho nohy išla lopta do výšav. Po akcii technicky dobe disponovaného Rabia bežal zľava Bala na bránu. Zakončenie Fišan vyrazil. V 80. minúte hrýzli hráči AS. Bala nahral Berovi, a ten umiestnil loptu do odkrytej brány - 3:0. Gól zároveň znamenal hetrik pre trenčianskeho útočníka. V 84. minúte Hlinkova strela z diaľky mierila pod brvno, kde ju zneškodnil Šemrinec. V nadstavenom čase Berova strela z hranice šestnástky letela po zemi tesne vedľa pravej žrde.

Trenčín zdolal Skalicu vysoko 3:0 (2:0) a ostal na čele tabuľky. Hostia naplno nebodovali už v deviatom ligovom zápase v rade.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk