29.11.2015 14:00 CET
2 : 0
(1:0)

AS Trenčín - FK Senica 2:0

S domácim štadiónom sa jesenný majster rozlúčil víťazstvom na nulu, šancu na body nedal Trenčín tentoraz Senici. Tá dokonca v zápase ani raz nevystrelila na bránu a preto tri body ostali doma celkom jednoznačne.

Očakávania boli voči Trenčínu veľké, veď nič iné ako tri body si proti nevyspytateľnej Senici nepripúšťali. V chladnom počasí sa tímy najprv oťukávali, aby následne boli naoko nepríjemnejší hostia. Šancu mal napríklad Hušek po niekoľkých minútach hry, ale svoju možnosť po akcii s Komarom nedal. To sa ukázalo ako jeden z rozhodujúcich momentov. Ak by Senica viedla, všetko mohlo byť inak. Prebudili sa totiž neskôr domáci hráči a po dvoch desiatkach minút mal prácu aj Šulla v bráne Senice. Van Kessel ešte hlavičkou nedal, hasil totiž v poslednej chvíli Pillár. O dve minúty už senická obrana kapitulovala. Perfektnú loptu za obranu dostal opäť Van Kessel, vybiehajúceho Šullu z prvej preloboval nádherne do vinkľa a bolo 1:0. Po polhodine hry vyhral súboj Van Kessel a po centri Skovajsu nedočiahol na loptu Wesley. Trenčania mali všetko pod kontrolou, nepúšťali súpera do ničoho vážneho a preto sa aj polčas skončil ich vedením, hoci len najtesnejším.

Aj bez vedenia nad Senicou by boli Trenčania extrémne sebavedomí a hoci hrali bez vykartovaného Rabiua, mali v mužstve ďalších dôležitých hráčov, ktorí ťahali povraz ku zdarnému koncu. Po prestávke to bola väčšia pohoda práve zo strany AS, Seničania sa väčšinou len bránili. Chýbala im iskra v ofenzíve a preto sa čakalo, či si majster ešte poistí vedenie. Šancu tvorila najmä dvojička Schet s Van Kesselom, obrana si však dokázala poradiť len na chvíľu. Lopta sa ešte odrazila ku kanonierovi Berovi a aj s prispením teču z uhla upravil na 2:0. Po hodine hry sa aktívny Van Kessel chcel opäť zapísať do listny strelcov, ale na Šullu nevyzrel. Záhoráci nemali svoj deň a do priestoru brány nevystrelili ani raz. Naopak, viac ukázala hlavne obrana AS a preto si hostia nešktrli ani v záverečných minútach. Aj keď sa aj majster snažil prikrášliť skóre, v závere už ďalšiu poistku nepridal. Tri body tak ostali doma, Trenčín sa s domácim stánkom v tejto jesennej časti rozlúčil víťazstvom.

Autor: Ľubomír Hudačko