08.11.2015 16:30 CET
4 : 1
(2:1)

AS Trenčín - DAC Dunajská Streda 4:1

V tábore Trenčína nič nové. Majster si so súperom opäť poradil celkom jednoznačne a opäť tradičným výsledkom - 4:1. Dokázal to už neuveriteľných štyrikrát za sebou, z toho trikrát v lige. Za kratší koniec na Sihoti tentoraz ťahala Dunajská Streda.

Majster svojich súperov valcuje naďalej a bolo tomu tak aj od začiatku dohrávky 15. kola Fortuna ligy. Už v prvej minúte sa totiž rýchla kontra na zadnej žrdi skončila zmenou skóre, zblízka otvoril účet stretnutia Madu - 1:0. To, pochopiteľne, dodalo pre hráčov AS vodu na mlyn a hostia mohli byť radi, že neinkasovali ešte viac. Po štvrťhodine ale ťahal brankár loptu spoza svojho chrbta už druhýkrát. Van Kessel poslal spätnú prihrávku na Koolwijka, ten mal pred sebou voľný priestor a nedal Tujvelovi šancu - 2:0. Zdalo sa, že bude veľmi rýchlo vymaľované, ale Szarka na opačnej strane udrel z ničoho po chybe obrany aj Šemrinca a sám zblízka znížil na 2:1. Do kabín sa tak šlo ešte za nádejného stavu na drámu.

Lenže Trenčania neostali svojej povesti rozhodnúť duel čím skôr a typickým výsledkom 4:1 nič dlžní a začali na tom čím skôr pracovať. Berova čierna práca pred šestnástkou znamenala šancu pre Wesleyho, ktorý nemal problém upraviť na 3:1 presnou trefou. Tujvel nemal nárok a už to opäť vyzeralo pre AS veľmi nádejne. O štyri minúty hlavička Bera po rohovom kope skončila v náručí brankára. Následne kvalita hry poklesla a trpela najmä nepresnosťou na oboch stranách. Dvadsať minút pred koncom mohol pridať ďalší zásah Stephens, no mieril v šanci mimo svätyne. Šťastie pri zakončení nemal Van Kessel, ktorý hlavičkou tesne vedľa. Pačinda potom zahrozil pred Šemrincom, v prospech DAC ale šanca nedopadla. Šanca sa striedali na oboch stranách, ale nepremenili ich postupne ako Ljubičič, tak ani Van Kessel či Wesley. Posledný menovaný ale predsa len ešte prehovoril do gólového zápisu a to po brejku Gubu. Ten videl spoluhráča v šanci a naservíroval mu ponuku na 4:1. Majster tak vyhral týmto rozdielom v lige tretíkrát za sebou, pričom jeden tento výsledok pridal aj v pohári s Dolným Kubínom. Upevnil si prvé miesto, kým Dunajská Streda nepotvrdila formu po výhre so Žilinou.

Autor: Ľubomír Hudačko