02.11.2014 13:30 CET
1 : 1
(0:1)

ŠPORT Podbrezová - Spartak Trnava 1:1

Nováčik z Podbrezovej hostil v 16. kole Spartak Trnava a tento duel skončil spravodlivou remízou 1:1. Vyše dvetisíc divákov na Horehroní videlo bojovné, ale vcelku atraktívne stretnutie.

V Podbrezovej sa hral od úvodu svižný futbal, no oba tímy boli dosť opatrné. Obaja aktéri sa však snažili na náročnom teréne prezentovať kombinačnou hrou, čo sa viac darilo Trnave, ktorá bola na lopte lepšia. V polovici prvého dejstva sa hostia mohli ujať vedenia, ale prenikajúceho Vlaska v poslednej chvíli vynikajúco čistým spôsobom zastavil Kochan. Vzápätí na druhej strane nepríjemne napriahol domáci obranca Andrić, no mieril len tesne nad. Krátko pred polhodinou hry sa Spartak ujal vedenia, kedy využil nedôslednosť domácej obrany, keď Jendrišek zblízka aj s trochou šťastia otvoril skóre - 0:1. Železiari po inkasovanom góle ožili a vyrovnať mohli už o päť minút. Michal Pančík krásnym centrom našiel brata Juraja, ktorý z vyloženej pozície stroskotal na bravúrnom Rusovovi, ten reflexným zákrokom podržal svoj tím. Do konca prvého dejstva sa už stav nemenil a preto do šatne odchádzala spokojnejšia Trnava, ktorá viedla tesne 1:0.

Úvod druhého dejstva bol totožný s tým prvým, od začiatku sa hral kombinačný futbal. V 52. minúte mohli hostia poistiť svoje vedenie, no Jendrišek vo vyloženej pozícii zlyhal. Onedlho mali domáci obrovskú šancu na vyrovnanie stavu. Skvelý center Podia našiel hlavu Vaščáka, jeho gólové zakončenie avšak Rusov skvele vytlačil na ľavú žrď. Následne mal zápas niekoľko minút slabšie momenty, hra sa presunula do stredu poľa a oba tímy navyše kopili nepresnosti v rozohrávke. V tomto úseku hry však boli aktívnejší hráči z Horehronia, ktorí sa snažili vyrovnať. A v 71. minúte sa im to aj skutočne podarilo, kedy síce Rusov skvele zneškodnil Minčičovu hlavičku, no na dorážku Vaščáka už nemal nárok - 1:1. Železiari v závere vytvorili tlak a z toho mohol v 80. minúte prameniť gól Juraja Pančíka, no jeho delovku Rusov do bránky nepustil. Domáci ešte do konca duelu pohrozili niekoľkými nakopnutými loptami, no z tých už nevznikli žiadne vážnejšie akcie. Stretnutie medzi Podbrezovou a Trnavou sa teda skončilo spravodlivou deľbou bodov.

Autor: Filip Kubaliak