28.09.2014 15:30 CET
1 : 0
(1:0)

ŠPORT Podbrezová - Slovan Bratislava 1:0

Katastrofa pokračuje! Slovan sa nedostal z krízy ani v Podbrezovej, kde inkasoval rýchly gól a do konca duelu nenašiel odpoveď. Skalp majstra v slabej forme tak využil aj nováčik, čím si vylepšil postavenie v tabuľke. Naopak, belasí majú problém, ďalšia prehra im pred zápasom s Neapolom vôbec nepomôže.

Všetko podstatné sa udialo už na začiatku zápasu. Po piatich minútach sa totiž do streleckej listiny zapísal Podio a ako sa neskôr ukázalo, bol to jediný a víťazný zásah. Chybu urobil Fořt, v šanci prihral Podiovi Vaščák a brankár nemal na strelu k žrdi najmenšiu šancu - 1:0. Neskôr po rohu hlavička Kolčáka tesne minula cieľ, a to bola zo strany hostí najväčšia polčasová príležitosť. V 21. min roztlieskala divákov spolupráca Podia s Vaščakom, potom kolmá nahrávka Podia a menej dôrazná hlavička Minčiča. Aj v 31. min ukázali železiari najväčšiu zbraň, opäť na kolmú nahrávku Harvilka nabehol Vaščak a prinútil Perniša k ďalšiemu zákroku. Dobrú fazónu nováčika v prvom polčase mohol podčiarknúť v jeho závere Kupčík, ale mieril len do gólmana a preto sa skóre nemenilo.

Domáci vedeli, že ak by nad favoritom dokázali zvíťaziť, brali by aj lpšie umiestnenie ako belasí a dostali by sa práve pred neho. Čakala ich však ešte ťažká šichta a od hostí sa čakala vyššia aktivita v ofenzíve. Tá však veľmi neprichádzala, bolo to mdlé a typické ako po ostatné zápasy Slovana. Nworahova strela potom po hodine hry dokonca mohla zvýšiť náskok nováčika, ale nestalo sa tak. Harvilko takisto myslel viac na ofenzívu, ako obranu, ale obrana neinkasovala a stav bol stále tesný. V závere si už Šport umne strážil výsledok a majster nemal veľa šancí na vyrovnanie. Mdlý výkon tak ani nemohol skončiť inak ako ďalšou prehrou, čím sa na štvrté miesto dostal práve tím Jaroslava Kentoša. Slovan pokračuje v kríze.

Autor: Ľubomír Hudačko