16.08.2014 16:30 CET
1 : 0
(1:0)

Podbrezová prvým premožiteľom Žiliny

Podbrezová pokračuje v skvelej forme a na tú prekvapujúco doplatila aj Žilina. Tá definitívne prišla o šesťzápasovú sériu neporaziteľnosti, keďže na Horehroní kapitulovala tesne 0:1.

Súboj stredoslovenských mužstiev mal od úvodu pokojný priebeh. Hra sa odvíjala najmä v strede poľa, kde sa obaja aktéri síce snažili o kombinačný futbal, no ich snaha často zlyhávala na nepresnej rozohrávke. Hostia sa avšak mohli v 8. minúte z ničoho nič dostať do vedenia, keď na centrovanú loptu nabehol Paur, no z bezprostrednej blízkosti mieril hlavou nad. V ďalších minútach sa odohrával iba vyrovnaný medzišestnástkový boj. Po polhodine hry mohol po rohovom kope skórovať Piaček, jeho nebezpečnú hlavičku však Maťašovský s námahou zneškodnil. V 39. minúte sa domáce publikum vo veľkom tešilo z gólu. O ten sa po skvelej práci Vaščáka postaral Peter Gal-Andrezly, ktorý z bezprostrednej blízkosti prekonal bezmocného Krnáča - 1:0. Tento gól domácich hráčov veľmi nabudil, no do polčasového hvizdu už nič veľké nevyprodukovali.

Druhý polčas sa spočiatku veľmi podobal tomu prvému. Hralo sa v strede poľa a rozohrávka oboch mužstiev nebola dostatočne presná. Na hre hostí však bolo vidieť, že sa chcú dostať do zápasu, ale pozorná defenzíva domácich ich útočnú snahu marila. Železiari mohli naopak po hodine hry poistiť svoje vedenie, ale Nworah mieril hlavou z vyloženej pozície trestuhodne vedľa bránky. Vzápätí mohol na druhej strane vyrovnať agilný Čmelík, mieril však krížne vedľa bránky. Žilina postupne zvyšovala tempo a začala sa ešte intenzívnejšie tlačiť do ofenzívy. Šošoni sa snažili presadiť najmä po krídelných akciách, no z nich pramenili len nakopnuté centre, ktoré domáci pokryli. V závere zápasu sme však zaznamenali niekoľko sľubných šancí na oboch stranách. Najprv mieril William hlavou tesne vedľa a o niekoľkých sekúnd na to zlyhal na druhej strane v skvelej pozícii striedajúci Gerec. Vyrovnávajúci gól MŠK mohol v úplnom závere streliť Škvarka, no jeho priamy kop zo solídnej pozície skončil tesne nad.

Autor: Filip Kubaliak