22.11.2014 13:00 CET
1 : 2
(0:0)

Galád zaznamenal víťaznú premiéru

Skúsený kouč Ivan Galád zaznamenal na lavičke Ružomberka víťaznú premiéru, keď jeho tím zvíťazil v Podbrezovej 2:1 a odlepil sa tak z dna tabuľky.

V úvodných minútach sa na Horehroní hralo opatrne, ani jedno mužstvo nehralo vyložene útočný futbal. Obaja aktéri však mali sťažené podmienky, keďže sa hralo na náročnom teréne, ktorý zabraňoval kombinačnej hre. Hralo sa teda najmä po vzduchu a hra skôr pripomínala boj. Úroveň zápasu nebola príliš atraktívna, diváci čakali na šance v chladnom počasí márne. Až na niekoľko pár skrumáží sa v prvom dejstve nič vážne neudialo, o čom svedčí aj fakt, že sme v tomto úseku hry videli len dve strely na bránu.

Druhé dejstvo boli o čosi živšie ako to prvé. Hra však v podstate mala podobný priebeh, sledovali sme nepresnú rozohrávku oboch tímov, ktoré sa na mokrom trávniku trápili. Krátko po hodine hry sa však hostia nečakane dostali do vedenia, Zreľák nabil na strelu Máriovi Almaskému a jeho tečovaný pokus nedal Balážovi žiadnu šancu - 0:1. Hostia sa dostali na koňa a svoje vedenie navýšili už o päť minút. Vtedy prudko vypálil Martin Nagy, no lopta sa do bránky dostala aj s prispením chybujúceho Baláža - 0:2. Železiari po rýchlych inkasovaných góloch ožili a už v 69. minúte strelili kontaktný gól. Postaral sa oň Blažej Vaščák, ktorý si počkal na odrazenú loptu a pohodlne dorazil loptu do opustenej bránky Putnockého - 1:2. Domáci boli po tomto góle aktívnejší a snažili sa vyrovnať. V 77. minúte mala gólové parametre strela Harvilka, tú však Putnocký bravúrne vytlačil nad brvno. Ružomberok v závere kúskoval hru a vylúčenie domáceho kapitána Minčiča im iba prišlo vhod.

Autor: Filip Kubaliak