14.03.2015 14:30 CET
2 : 1
(1:0)

ŠPORT Podbrezová - FK Senica 2:1

Domáca Podbrezová, ktorá sériu nevyhraných zápasov natiahla na 9, zvíťazila na domácom trávniku nad treťou Senicou tesne 2:1 (2:0).

Zápas v Brezne, kde svoje domáce duely Železiarne hrávajú, si prišlo pozrieť vyše 2000 divákov. Tí sledovali, ako Dolný z pravej strany poslal do domácej šestnástky center, ktorý Penksa neudržal. Lopty sa však zmocnil Minčič a dostal ju od svojej brány preč. V 5. minúte domáci mohli viesť, ale hlavička Minčiča z niekoľkých metrov našla práve gólmana hostí na bránkovej čiare. O minútu nato si Nworah pred šestnástkou dokázal urobiť miesto aj pri dvoch obrancoch a strieľal z nebezpečnej pozície. Lopta opäť mierila priamo na Šullu. Nádejná príležitosť pre železiarov sa črtala v 15. minúte: dobrý center Podia na zadnú žrď nenašiel hlavu Minčiča ani Nworaha.

V 22. minúte Škutka zle spracoval loptu, tá odskočila k Vaščákovi, no jeho gól pre ofsajd neplatil. O dve minúty po rohovom kope skončila lopta na nohe Hovančíka, ktorý poslal tvrdú strelu vysoko nad. V 27. minúte Dolný od polovice postupoval sám na Penksu. Hodil si loptu priďaleko a gólman Podbrezovej ju vytlačil mimo brány. Iniciatívnejšia bola teraz Senica. Kóňa prestrčil loptu do šestnástky na Komaru, ale Penksa bol pri nej skôr. V 36. minúte zahrávali železiari rohový kop, gólman hostí center podbehol a Nworah zahlavičkoval do odkrytej brány - 1:0.

Ten istý hráč mal opäť veľkä šancu päť minút pred koncom polčasu. Od poliacej čiary sa mu po prihrávke otvorila voľná cesta, no lopta šikovnému útočníkovi ušla za autovú čiaru. O minútu pred Nworahom po Migaľovom centri odvrátil kapitán kopaničiarov Kóňa. Rohový kop na prvú žrď predĺžil na hranicu pokutového kopu Nworah, Kupčík sa hodil rybičkou, no úplne osamotený minul bránu. Podbrezová po prvej polovici hry viedla nad Senicou jednogólovým rozdielom 1:0.

V 49. minúte si Nworah dokázal pripraviť loptu k strele a Pavlík zrazil jeho pokus na roh. Po vlažnom úvode druhého dejstva už niektorí diváci videli loptu v bráne, no Minčič ju poslal hlavičkou o niekoľko milimetrov vedľa Šullovej brány. V 51. minúte Pančík po nabití od Nworaha netrafil bránu. V protiútoku vzápätí Senica zakončovala Dolným, no iba do miest, kde stál Penksa. O chvíľu spadol v šestnástke Majtán, nepískalo sa. Šulla musel vybiehať pred nabiehajúcim Nworahom, napáliac loptu na tribúnu.

V 57. minúte center v prehustenom priestore spadol až k Minčičovi, ktorý prestrelil. Už sa zdalo, že domáci pri kombinácii Nworaha a Škutku akciu pokazia, a to ešte druhý menovaný navyše prihral Vaščákovi. Rodák z východoslovenského Širokého tečovanou strelou z vnútra šestnástky vsietil druhý gól Železiarov - 2:0. Podbrezová dobre bránila, center Podia na opačnej strane ihriska minul hlavu Minčiča. Vaščák svoju strelu nerealizoval dobre. V 71. minúte Seničania zahrávali roh, na loptu naskočil Kalabiška a nechytateľne vrátil hostí do zápasu - 2:1. V 76. minúte mal šancu Hlohovský, ale spoza šestnástky napálil vysoko. Opiela potom namiesto lopty nakopol Vaščáka a jeho zranenie nevyzeralo dobre, keď sa na hracej ploche objavili i nosidlá. Bývalý hráč talianskej najvyššej súťaže sa síce do hry vrátil, ale napokon aj tak musel striedať. Tri minúty pred koncom riadneho hracieho času Hovančík zložil Dolného meter pred šestnástkou a loptu si postavil Hlohovský. Exekúcia priameho kopu skončila nad brvnom.

V 88. minúte prienik Andrezlyho po pravom krídle zastavil sklzom Pillár. Podbrezová si najtesnejšie vedenie ustrážila a nepustila už hostí do vážnejšej šance. Železiari tak po deviatich nevyhraných dueloch zaznamenali trojbodový zápis. A to za víťazstvo nad tretím celkom tabuľky Fortunaligy FK Senicou, ktorá na pôde ŽP Športu Podbrezová podľahla 1:2 (0:1). Železiari si po víťazstve upevnili deviatu priečku v tabuľke, zatiaľ čo Senica spadla o jednu priečku na štvrté miesto a na tretie sa vyhupla Trnava.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk;huste.sk