18.04.2015 16:30 CET
1 : 1
(0:0)

ŠPORT Podbrezová - Dukla Banská Bystrica 1:1

Horehronské derby číslo tri v tejto sezóne skončilo opäť remízou, ale nie tak divokou ako na jeseň v Banskej Bystrici. Duel zachránil pre svoj tím hosťujúci Vajda z penalty až v nadstavenom čase, do konca zápasu to tak bola poriadna dráma. Bod môže hostí tešiť za týchto okolností, hoci k Vionu sa Dukla priblížila len minimálnym krokom.

V chladnom počasí sa derby začalo opatrne a tímy čakali jeden na druhého. V úvode po centri Greška nemieril presne Podio, neskôr spálil šancu aj Vaščák, pretože významným spôsobom sa prezentoval brankár Boroš. Domáci skúšali svoje šťastie aj k strele spoza šestnástky sa po rohovom kope dostal Juraj Hovančík, ktorého veľmi dobrá rana len o milimetre minula bránu bránky hostí. Následne sa rútil na Boroša Nworah a aj keď síce gólmana obišiel, vytlačil sa zo streleckej pozície a centrom našiel len Hada. Prvú vážnu šancu Dukly vypracovala dvojica mladíkov, keď po Kupcovom centri loptu nestrážený pred Penksom zakončoval Polievka, ale Penksa sa vyznamenal a zmaril obrovskú možnosť. Polčas tak skončil bez gólov.

Po zmene strán boli opäť aktívnejší hostitelia zápasu v prechodnom stánku Brezna. Zahrozil síce Vajda, ale Penksu neprekonal, Minčič pre zmenu o niečo neskôr mieril hlavičku do pravej tyče. Podbrezová sa napokon dočkala gólu, ktorý prišiel v 72.minúte. Škutka vystrelil spoza šestnástky a vymetením rohu brány nedal Borošovi šancu zasiahnuť - 1:0. Desať minút pred koncom sa vyrovnať pokúsil Polievka, ale mieril len na stred domácej brány. V predposlednej minúte ale napokon prišla ďalšia významná situácia v dejinách duelu a to keď Podio fauloval v šestnástke, čo znamenalo penaltu pre Vajdu. Ten ju premenil a v nadstavenom čase tak vydrel aspoň bod. Bystrica bude zaňho rada vzhľadom na okolnosti v priebehu duelu, ale stále je to na záchranu málo.

Autor: Ľubomír Hudačko