18.10.2014 14:30 CET
2 : 2
(1:2)

ŠPORT Podbrezová - AS Trenčín 2:2

Podbrezová hostila favorizovaný Trenčín a odohrala proti nemu solídny zápas. Síce na začiatku inkasovala dva rýchle góly, no nevzdala sa a vybojovala konečnú remízu 2:2 a proti lídrovi tabuľky získava cenný bod.

Trenčín zažil úvod duelu ako z najlepšieho sna. Už v piatej minúte otváral skóre Mišák, ktorého domáca defenzíva neubránila a jeho hlavička skončila za Maťašovským - 0:1. Železiari o niekoľko sekúnd na to inkasovali ďalší úder. Guba vystihol domácu rozohrávku, pripravil gólovú pozíciu pre Mosesa a ten sa nemýlil - 0:2. Nováčik Fortuna ligy aj napriek hrozivému úvodu nezložil zbrane a postupne sa čoraz viac presadzoval. Odmenou bol kontaktný gól pred polhodinou hry v podaní Blažeja Vaščáka, ktorý využil voľný priestor v šestnástke a krížnou strelou prekonal Šemrinca - 1:2. Domácich tento gól pozitívne naladil, no do polčasovej prestávky sa už skóre nemenilo.

Podbrezová vstúpila do druhého dejstva veľmi aktívne a Trenčín dostal pocítiť, že nečelí odovzdanému súperovi. Dvetisíc divákov na Horehroní avšak čakalo na vážnejšiu akciu až do 68. minúty, no táto akcia bola zároveň aj gólová. Rohový kop Pabla Podia skončil na hlave Minčiča a jeho vydarená hlavička nedala Šemrincovi žiadnu šancu - 2:2. Trenčania sa následne snažili odpovedať, ale v záverečnej desaťminútovke sa naopak museli brániť. Domáci vytvorili na favorita duelu tlak, avšak svoje šance už horehronský klub využiť nedokázal. Zápas sa teda skončil spravodlivou remízou 2:2.

Autor: Filip Kubaliak