26.04.2015 19:00 CET
3 : 1
(2:1)

Spartak Trnava - ŠPORT Podbrezová 3:1

Prvý duel mimo svojho stánku Trnava zvládla na jednotku a posilnila si svoju tretiu priečku. Teraz má náskok štyroch bodov, postarala sa o to výhra nad Podbrezovou. Hostia pre zmenu ostávajú predposlední, ale stále majú sedem bodov viac ako Dukla + zápas k dobru.

Príjemné počasie aj atmosféra v Zlatých Moravciach, hoci prišla len niečo vyše tisícka ľudí. Domáci boli jasne lepší a proti súperovi plánovali udrieť čím skôr. A tak sa aj stalo, keď priamy kop a odrazená lopta našla Kuzmu. Ten sa neštítil napáliť a jeho rana si našla cestu do siete - 1:0. O niečo neskôr mohlo byť ešte veselšie, no Janečkovi sa podľa predstáv nedarilo v zakončení. Svoju šancu mieril vedľa žrde a neuspel ani SLádek. Po štvrťhodine hry však prišiel druhý zásah, kapitán Minčič nešikovne zostrelil protihráča, čo Sabo využil premenenou penaltou na 2:0.

Akcii predchádzala chyba Greška. Po polhodine hry Sládek prihral Mikovičovi, ktorého nevydarená strela z dobrej pozície mierila do nebies. V záverečnej štvrťhodine sa postupne osmeľovali aj hostia. V 41. minúte bol blízko gólu Gál-Andrezly pozorný Kelava končekmi prstov jeho strelu vytlačil nad brvno. V 42. minúte aktivitu železiarov pretavil do kontaktného gólu po centri Harvilka Škutka. Ten sa krásnou hlavičkou presadil a znížil na 2:1. To ešte dávalo šancu pre hostí na bodovanie, s týmto stavom sa teda šlo aj do kabín, pretože z uhla mieril nepresne v závere ešte Gal-Adrezly.

Nováčik teda zacítil šancu zabodovať, ale aj po prestávke si šance vypracovávali skôr Trnavčania. Napríklad v 52. minúte, keď sa Janečka plánoval presadiť, no mieril nad. Kelava sa potom musel zaskvieť pri ďalšej hlavičke Škutku a tentoraz veruže ostal neprekonaný. Svoj tím podržal, Trnava stále viedla. Po hodine hry sa krásnou akciou presadil Sládek a upravil na 3:1. Využil spoluprácu s Kuzmom, narážačka vyšla dokonale. Potom prebiehala 63. minúta, Škutka na striebornom podnose ponúkol gólovú šancu Vaščákovi, ten však prestrelil bránku.

V 82. minúte prišla rýchla kontra Mikoviča s finálnou prihrávkou na Saba, ktorý z troch metrov nedokázal prekonať Penksu. Skóre udržal na druhej strane Kelava proti šancu Nworaha, keď jeho strelu vyškriabal preč. Trnava si teda už víťazstvo udržala a poisťuje si tretie miesto. Hostia sú predposlední, ale ešte horšie je na tom Dukla. K tomu majú zápas k dobru.

Autor: Ľubomír Hudačko