16.08.2014 17:00 CET
2 : 0
(0:0)

Vlasko dvomi gólmi spasil Trnavu

Trnava sa konečne nakopla aj na ligovej scéne, keď v 6. kole na domácej pôde zdolala Ružomberok 2:0. Na tomto víťazstve má najväčší podiel Ján Vlasko, ktorý strelil oba góly Spartaka.

Spartak vstúpil do zápasu veľmi aktívne. To mohol už v 4. minúte zúžitkovať Vlasko, no jeho pokus skončil tesne nad. Postupne sa smerom dopredu realizoval aj Ružomberok, ale žiadne šance z toho nevznikli. Po štvrťhodine hry mohol naopak opäť skórovať domáci Vlasko, no znova jeho pokusu chýbali len milimetre. Vzápätí sa v dobrej šanci ocitol Mikovič, technické zakončenie však skončilo vedľa Šavolovej bránky. Domáci tlak mohol po polhodine hry potvrdiť Cléber, ale jeho koncovke chýbal väčší dôraz. Následne mal na kopačke skvelú šancu Janečka, no jeho technický pokus Šavol bravúrne kryl. Brankár hostí sa vyznemanal aj v závere prvého dejstva, kedy opäť chytal strelu Janečku. Hostia mohli po úvodných 45 minútach ďakovať práve Šavolovi za bezgólový stav.

Trnava sa prezentovala aktívnou hrou aj v druhom dejstve, no v 51. minúte mala obrovské šťastie. Vtedy sa ku zakončeniu dostal Zreľák, ktorého gólovú radosť prekazila nastrelená žrď. Spartak mal vzápätí k dispozícii pokutový kop a ten s prehľadom premenil sám faulovaný Vlasko - 1:0. Ofenzívny hráč Spartaka sa druhýkrát presadil už o niekoľko sekúnd, Šavol bol na jeho prízemný pokus prikrátky - 2:0. Tieto dva rýchle góly domácich ukľudnili a vedenie mohlo byť po hodine hry ešte vyššie. V skvelej šanci sa ocitol Mikovič a jeho skórovaniu zabránilo brvno. Ten istý hráč sa ocitol v gólovej šanci aj o desať minút, ale Mikovičovi dnes gól zrejme dopriaty nebol. Mužstvo Juraja Jarábka si v závere duelu pohodlne ustrážilo svoj náskok a zaslúžene získava tri body.

Autor: Filip Kubaliak