22.11.2014 13:00 CET
3 : 1
(1:1)

Spartak Trnava - MFK Košice 3:1

Trnava si proti Košiciam nepripustila zaváhanie, potvrdila úlohu favorita a v poslednom domácom jesennom dueli zvíťazila nad východniarmi 3:1.

Spartak aj vďaka obrovskej zásluhe Košíc zaznamenal skvelý vstup do duelu. Do vedenia sa domáci dostali už v 2. minúte, kedy po školáckej chybe Kavku skóroval Mikovič - 1:0. Košice doslova darovali gól, no postupne sa prebrali a boli dokonca aktívnejším mužstvom. To potvrdili v 18. minúte, kedy vyrovnali stav, keď Oumar Diaby dostal priveľa priestoru pred Rusovom a krížnou hlavičkou ho pohodlne prekonal - 1:1. Východniari pokračovali v aktívnej hre, no Spartak ich už do ničoho vážneho nepúšťal. Hra sa postupne vyrovnávala, no diváci sa už do konca prvého dejstva šance nedočkali.

Zverenci Juraja Jarábka skvele zachytili úvod aj v druhom polčase. Do vedenia sa opäť dostali šesť minút po prestávke, kedy po odrazenej lopte z mierneho uhla presne zakončil Schranz - 2:1. Pred hodinou hry mohol druhým gólom vyrovnať stav Diaby, po rohovom kope však loptu do siete tentokrát nedostal. Trnava kontrolovala svoje vedenie a odolávala aj zvýšenej aktivite Košičanov, ktorí v závere stavili na vabank a hrali do plných. To sa im nevyplatilo, v závere definitívne rozhodol o víťazstve Trnavy Erik Jendrišek - 3:1.

Autor: Filip Kubaliak