17.05.2015 19:00 CET
4 : 2
(4:0)

Spartak Trnava - FK Senica 4:2

Príjemné víťazstvo si dokázala Trnava pripísať v súboji so Senicou, keď jej nasúkala štvorku. Hoci potom dvakrát poľavila, boj o bronzové miesto si podľa všetkého pustiť nehodlá. Dva góly zaznamenali domáci Cleber aj Mikovič. Hostia len korigovali a opäť teda neuspeli.

Bolo sa na čo dívať od úvodného hvizdu, diváci si prišli na svoje. Hralo sa hore-dole a brankári sa mali čo obracať. Svoje o tom vie ten senický, keďže práve on inkasoval už po niekoľkých minútach a hostia prehrávali. Trafil sa do čierneho Cleber, keďže obrana neodkopla. Šulla ťahal loptu zo siete po tvrdej rane a bolo 1:0. Kosorin o niečo neskôr mohol hneď vyrovnať, no neuspel v koncovke. Už o 2 minúty sa opäť Kosorin rútil sám na Kelavu, ten však jeho strelu vyrazil na rohový kop.

Druhý úder Spartaka prišiel v 17. minúte, keď Sabo vysunul Clebera a ten s prehľadom poslal loptu za Šullov chrbát - 2:0. Už o minútu sa v čistej pozícii ocitol Pittner, ale gólovú strelu z bránkovej čiary odvrátil Nikolič. Ešte v prvom polčase sa skóre menilo dvakrát a opäť na domácej strane. Mikovič krásne vymietol roh brány po prihrávke Clebera a ten istý hráč potom využil aj center Janečku už na ničivých 4:0.

Senica teda po prestávke musela začať hrať, ak nechcela odísť ešte s horším výpraskom. Preto sa aj snažila čosi vpredu vymyslieť a malo to okamžité následky. Kalabiška po rozohrávke doviedol loptu do siete a znížil na 4:1. V 56. minúte sa prezentoval parádnou strelou Hlinka, ale pozorný Šulla jeho strelu zneškodnil. V 67. minúte Krč nabil Hlohovskému, Kelava si však s jeho strelou poradil. Dvadsať minút pred koncom sa radovali hostia ešte raz a to po situácii, keď sa pred bránou lopta neodkopla a využil to Pillár. Kelaav nemal šancu a znížené bolo na 4:2.

Šulla na druhej strane mal prácu o desať minút, ale poradil si s Mikovičom a hattrick mu nedovolil. Potom si už domáci výhru ustrážili a takisto aj tretiu priečku. Zato Senica pokračuje v slabých výkonoch aj po výmene trénera, čo ju šte môže stáť aj piate miesto.

Autor: Ľubomír Hudačko