2 : 2
(1:1)

Spartak Trnava - FK Senica 2:2

Trnava po vypadnutí z Európskej ligy siahala na domácej pôde proti Senici po troch bodoch, no o tie ju pripravil v závere Róbert Pillár.

Do zápasu lepšie vstúpili trnavskí hráči, ktorí vybehli aktívne od prvej minúty. V 6. minúte nacentroval Čonka do dobrej pozície na Kuzmu, ktorý mieril len tesne nad. Aktivita domácich pokračovala aj naďalej, Senici sa nedarilo vymyslieť nič vážne a v 23. minúte sa musela opäť brániť. Cléber nebezpečne zahral priamy kop, no Šulla bol na správnom mieste a skvele zneškodnil jeho pokus. Po polhodine hry sa však ku slovu prihlásili aj Záhoráci, Rusov si ale s Pillárovou hlavičou poradil. Hneď na to rozbehli domáci rýchly protiútok, no ten zakončil Vlasko len presne na pripraveného Šullu. V 40. minúte sa hostia dostali do vedenia, presný zásah si po rohovom kopu pripísal Róbert Pillár, ktorý mal dostatok priestoru na presnú hlavičku - 0:1. Hostia však o náskok prišli už o dve minúty, kedy sa nádhernou strelou prezentoval Ján Vlasko. Ten krásnym pokusom spoza šestnástky vymietol pavučinu v pravom hornom kúte Šullovej bránky - 1:1.

Atraktívny futbal sledovali diváci v Trnave aj v druhom dejstve, v ktorom spočiatku opäť dominoval Spartak. Ten mohol v 51. minúte poslať do vedenia Erik Jendrišek, no ten si premiérový gól ešte nepripísal. Vzápätí nepríjemne vypálil Vlasko, tentokrát však loptu vytesnil Šulla nad bránku. Záhoráci mali po hodine hry obrovskú príležitosť na skórovanie, keď po ruke Tótha zahrávali pokutový kop, no Rusov bravúrne vychytal neúspešného exekútora Pirosku. Spartak ich za túto situáciu dokonale potrestal už o niekoľko desiatok sekúnd. Cléberovu strelu vyrazil Šulla iba pred seba, čo využil Mikovič a z dorážky poslal domácich prvýkrát v zápase do vedenia - 2:1. Tento gól však domácim akoby ublížil, od tej minúty ubrali z tempa a zamerali sa viac na defenzívu. Na to doplatili v závere zápasu, konkrétne v 88. minúte, kedy si domáca obrana opäť neustrážila Pillára - 2:2. Do konca duelu sa už nič vážne neudialo, domáci na konci duelu prišli o vedenie a musia sa uspokojiť s jedným bodom.

Autor: Filip Kubaliak