21.03.2015 14:30 CET
3 : 0
(1:0)

Spartak Trnava - FC Zlaté Moravce 3:0

Tretí celok aktuálnej tabuľky dominoval nad hosťami zo Zlatých Moraviec po celý zápas a porazil ich rozdielom triedy 3:0 (1:0). Dva góly zaznamenal Brazílčan Cleber.

Všetko zaujímavé sa začalo diať v 3. minúte Vlaskovými nožničkami. Trnavský útočník sa takto pokúsil trafiť loptu, skákajúcu v šestnástke, ale tá mierila mimo. Ibaže prešli iba dve minúty a Sabo takmer z hranice šestnástky z ľavej strany napálil k opačnej žrdi - 1:0 pre Spartak. O minútu Orávik potiahol po ľavej strane a podarilo samu nahrať pred bránu Pavelkovi. Od neho sa však lopta odrazila iba do rúk brankára. Orávik často s loptou, no domáci hostí do šestnástky nepúšťajú. Na druhej strane dobre vystrelil Hlinka, obrana hosťujúceho celku jeho pokus zblokovala. V deviatej minúte pridal do zbierky strelu Cleber do vinkľa, no zasiahol Kováč. Úspešne. V 13. minúte sa črtala zaujímavá kontra Trnavy, Janečka získal loptu a cez Vlaska sa dostala ku Cleberovi. Brazílčan prihrával a Trnava o loptu prišla. Andeli plne pri lopte, hostia sa v tejto fáze hry nedostávali k ničomu. A tak začali skúšať vysoké lopty na Pavelku. Trnavčania však vysokého útočníka bránili dobre. V 27. Minúte rozohrali Spartakovci roh nakrátko, po centri prišla hlavička vo výbornej pozícii stojaceho Hlinku a Kováč preukázal bleskový reflex. Už to mohlo byť o dva góly.

V 36. minúte sa mohol zmeniť počet hráčov na ihrisku a ViON by bol dohrával o hráča v poli menej. Tvrdým zákrokom na Vlaska si Charizopulos zapýtal cestovný lístok pod sprchy. O dve minúty Trnavčania vo veľkej šanci: Sládek center minul a zakončoval Hlinka. Loptu, mieriacu do brány, zrazil jeden z obrancov v poslednej chvíli. Bíli andeli stále iniciatívnejší, no skóre sa už do konca prvej časti hry nezmenilo.

Druhý polčas sa ani poriadne nerozbehol a trnavskí priaznivci sa radovali druhýkrát. Vo vnútri šestnástky sa k lopte po narážačke Sládeka, ktorý priklepával hlavou, dostal agilný Cleber. Strele z jeho kopačky pomohol ešte teč - 2:0. V 51. minúte lopta skákala pred Moravčanom Pavelkom a útočník išiel zakončovať. Obrana Trnavy hasila a poslala loptu mimo. V 60. minúte sa zaskvel aj domáci brankár Kelava. Ten vystihol strelu Orávika. 25 minút pre koncom riadneho hracieho času Trnavčania zahrali pri priamom kope signál. Sabo nahral vľavo, center sa dostal k Vojtušovi, trafil dobre, no radosť mu prekazila obrana Zlatých Moraviec. V 66. minúte dostal Cleber za šestnástkou pätičkou peknú prihrávku od spoluhráča a ľavačkou asi z 25 metrov namieril k žrdi - 3:0.

Druhý gól brazílskeho hráča zveľadil víťazstvo Trnavy. Tá naďalej držala loptu, hráči si prihrávali a na súpera si dovolili aj jasličky. Vojtuš potom obohral dvoch hráčov Moraviec a strela Trnavčana poriadne zaštípala Kováča. Tomu lopta ešte vypadla, ale komplikácie to hosťom nespôsobilo. V 79. minúte Vlasko loboval Kováča, vybehnutého z brány, no gólman zachránil. Jeho náprotivok Kelava potom zachraňoval situáciu vybehnutím a za svoj zákrok na už-už strieľajúceho hráča videl žltú kartu. O minútu vyrazil dobrú strelu hostí. Do brány už hlavičkoval v 85. minúte Bortel, ale minul ju. Aj keby bol trafil, stál v ofsajde. Mikinič potešil divákov zidanovskou kľučkou a prihral zadovkou; vyslúžil si za to potlesk na otvorenej scéne. Po dvoch nadstavených minútach ostal stav zápasu nezmenený. Spartak Trnava zdolal ViON Zlaté Moravce vysoko 3:0 (1:0) a upevnil si tretie miesto vo fortunaligovej tabuľke. Zlatomoravčania naopak opäť nebodovali, no keďže prehral aj ich hlavný rival v boji o záchranu Banská Bystrica na pôde Košíc (1:2), udržali si pred zostupovou priečkou stále trojbodový náskok.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk;huste.sk