25.10.2014 14:00 CET
1 : 0
(1:0)

Spartak Trnava - AS Trenčín 1:0

V šlágri 15. kola Fortuna ligy medzi Trnavou a Trenčínom bol úspešnejší domáci Spartak, ktorý na domácej pôde zvíťazil tesne 1:0.

Od úvodných minút sa v Trnave hralo aktívne z oboch strán. Obe mužstvá sa snažili produkovať ofenzívny futbal, no zároveň sa snažili pozorne brániť. V dôsledku toho sme sa prvej vážnejšej šance dočkali až v 25. minúte, kedy musel Rusov zasahovať pri nebezpečnom strieľanom centri. Tesne po hodine hry mohol otvoriť skóre Vlasko, ale jeho strelu zastavila žrď Šemrincovej bránky. O štyri minúty sa už Spartaku podarilo skórovať, keď pokutový kop s prehľadom premenil Erik Sabo - 1:0. Do konca prvého dejstva sa už nič vážne neudialo a po polčasovom hvizde odchádzala do šatne spokojnejšia Trnava, ktorá viedla najtesnejším rozdielom.

V podobnom tempe sa pokračovalo aj po zmene strán. Už v 51. minúte mohol skórovať Moses, ktorý sa ocitol vo vyloženej šanci, no v nej pohorel a netrafil odkrytú bránku Rusova. Trenčín, ktorý nebol v prvom dejstve smerom dopredu až tak nebezpečný, si o sedem minút vypracoval ďalšiu šancu. V sľubnej pozícii sa ocitol Hajradinović, no mieril iba na pripraveného Rusova. Hostia mali navrch aj v ďalších minútach, v 68. minúte mohol vyrovnať Jairo, ale Rusov opäť podržal domáci tím. V 72. minúte mierne zabrzdilo rozbehnutý Trenčín vylúčenie Mosesa Simona, ktorý inkasoval druhú žltú kartu a mieril predčasne pod sprchy. AS však aj napriek tomu nezložili zbrane a v 78. minúte strelil vyrovnávajúci gól, no ten napokon pre ofsajdové postavenie neplatil. Hostia sa ešte v závere snažili vyrovnať stav, no Trnava vyťažila z presilovky a svoje tesné vedenie si už ustrážila.

Autor: Filip Kubaliak