12.09.2014 18:30 CET
2 : 0
(1:0)

Spartak Myjava - Spartak Trnava 2:0

Tri body ostali na kopaniciach, kde si v súboji dvoch Spartakov so súperom lepšie poradil ten myjavský. Nedal šancu hosťom, ktorý vonku nevyhrali už v šiestom dueli a môžu sa ocitnúť po tomto kole až na predposlednom mieste. O osude rozhodli Pekár s Jánošíkom.

Na svojho staršieho brata vybehla Myjava ofenzívnym štýlom a neubehlo ani desať minút, keď sa ujala vedenia. Šancu otvoriť skóre mal v skrumáži najprv Sládek, ale keď neuspel, naservíroval ešte loptu Pekárovi. Ten z prvej upratal loptu do rohu brány a bolo 1:0. V žičlivej atmosfére sa ďalej hral pekný futbal s motiváciou domácich súpera doraziť do kolien ďalším zásahom. Kopaničiari hrozili aj v 13. minúte, ale Janečka odvrátil v poslednej chvíli pred Šimonekom. Postupne sa čoraz viac do hry dostávala aj Trnava. V 22. minúte prihral Schranz zľava pred bránu Vlaskovi, ktorý z otočky napálil loptu do brvna. O dve minúty neskôr vyslal ďalekonosný projektil Cleber, Solnička bol pozorný a vyrazil. Po polhodine hry bol domáci "gólman" opäť v permanencii po zakončení Schranza. Po polhodine hry sa dostal do šance opäť Pekár, ale mieril vedľa. Janečka nedal v závere polčasu hlvičkou a preto sa šlo do kabín za stavu 1:0.

Po zmene strán mali tímy menej šanci na zmenu skóre, najmä hostia sa na ihrisku miestami hľadali. Čiernobiely Spartak mal hru pod kontrolou a umným uzatvorením svojho priestoru nedával možnosť na vyrovnanie. Pekár nezvýšil vo svojej šanci skóre, Jendrišek pre zmenu takisto nezabezpečil chod od začiatku a teda presným zásahom na 1:1. Plynula hodina hry. V 67. minúte našla lopta po rohovom kope Černáčka, ten zakončoval nevydarene "nožničkami", lopta však doputovala k voľnému Jánošíkovi a ten sa zoči-voči Rusovovi nemýlil - 2:0. V 74. minúte sa aktívny Vlasko predral s loptou dopredu, strelou pohladil len hornú sieť brány. Krásnou kombinačnou akciou sa prezentovali hráči v čiernobielych dresoch v 80. minúte, Duga dal vľavo Pekárovi, ten našiel v 16-tke nabehnutého Bílovského, no loptu poslal iba nad bránu. Dobrú šancu na skorigovanie výsledku mal Jendrišek, ale z ťažkej pozície len našiel pripraveného Solničku. V závere sa už hosťom takisto nepodarilo presadiť sa a zaknihovali opäť nepriaznivé skóre na ihrisku súpera. Naopak, Myjava oslavuje tri body doma proti ďalšiemu ašpirantovi na najvyššie priečky.

Autor: Ľubomír Hudačko