23.08.2014 19:30 CET
2 : 1
(1:1)

Slovan zakopol v Senici

Bratislavský Slovan si pripisuje prvé zaváhanie v tejto sezóne Fortuna ligy. Belasí podľahli na pôde Myjavy 1:2, keď Spartak v závere víťazným gólom spasil Štefan Pekár.

Slovan vstúpil do zápasu ako z najlepšieho sna. Vedenia sa ujal už v druhej minúte, kedy Halenár skvelým priamym kopom otvoril skóre - 0:1. Belasých tento rýchly gól povzbudil, no o desať minút si musel dávať pozor. V jeho pokutovom území vznikla skrumáž, no Pekár z dobrej pozície nepochodil. Myjava sa v ďalších minútach snažila hrať útočne a po polhodine hry sa jej aj podarilo vyrovnať. Gólová situácia opäť nastala po priamom kope, ktorý zahral Pekár na hlavu Kuzmu a ten nechytateľnou hlavičkou prekonal bezmocného Perniša - 1:1. V závere sme ešte zaregistrovali šancu domáceho Jánošíka i hosťujúceho Meszárosa, no obe ostali nevyužité a stav sa teda nemenil.

Druhé dejstvo začalo celkom svižne. Už po piatich minútach mohol Myjavu poslať do vedenia Sládek, no ten nedokázal skórovať po odrazenej lopte. Vzápätí si na druhej strane skvele rozumel Štefánik s Halenárom, ale druhý menovaný mieril z dobrej pozície vedľa bránky. O niekoľko sekúnd na to sa v skvelej šanci ocitol Štefánik, ale zblízka mieril trestuhodne iba na Solničku. V 67. minúte nepríjemne nacentroval hosťujúci Meszáros, prudkú loptu nepríjemne stečoval domáci obranca Černáček a veľa nechýbalo, aby bol Solnička prekonaný. O päť minút neskôr sa vo vyloženej šanci ocitol opäť Štefánik, no nová posila Slovana pohorela aj tentokrát na bravúrnom Solničkovi. Desať minút pred koncom predviedol skvelú individuálnu akciu Soumah, zakončil ju však len tesne vedľa. V 84. minúte vypálil z otočky Šimonek, no Perniš bol na správnom mieste. Skúsený brankár Slovana však bol o päť minút bezmocný. Po skvelom centri Kasteloviča sa úspešným akrobatickým zakončením prezentoval Pekár - 2:1. Spartak si už tesné víťazstvo nepustil a v prvom domácom zápase si pripisuje výhru 2:1 nad favorizovaným Slovanom.

Autor: Filip Kubaliak