25.10.2014 17:00 CET
1 : 4
(0:3)

Spartak Myjava - MŠK Žilina 1:4

Vysoké víťazstvo si v Myjave pripísala Žilina, čím využila prehru Trenčína. Priblížila sa k nemu na rozdiel jediného bodu, strojcom gólov bol aj reprezentant Pečovský. Myjava, naopak, ostáva vo vyrovnanom strede pelotónu.

Už od úvodu to vyzeralo pre Spartak zle-nedobre, pretože hneď prvá minúta priniesla trest. Mihálik sa dostal do šance cez obranu celkom poľahky, našiel prudkým centrom voľného Čmelíka, ktorý v páde nemal problém otvoriť skóre - 0:1. O desať minút mieril Oršula vysoko nad a preto sa mu vyrovnať nepodarilo. Na dlhší čas to bolo zo strany tímov všetko, šošoni si držali súpera na dištanc a nedovoľovali mu kombinovať. V 29. minúte testoval Solničkovu pozornosť Jelič, na opačnej strane vypadla Volešákovi z rúk centrovaná lopta, Pekár pohotovo zareagoval, no bránu netrafil. Po polhodine hry Solnička len vyboxoval loptu preč, Škvarka ju poslal padáčikom a napokon skončil v sieti - 0:2. Znížiť rozdiel skóre mohol v 42. minúte Oršula, ktorý sa dostal za obranu hostí, preloboval vybehnutého Volešáka, no lopta nemierila do priestoru troch žrdí. Klinec do rakvy pre domácich zasadil v poslednej minúte polčasu reprezentant Pečovský, keď nevedel, čo s loptou a preto tvrdú ranu namieril presne - 0:3. Tak sa skončilo aj prvé dejstvo.

Myjavčanom neostávalo nič iné, ako po prestávke zabrať v ofenzíve a snažiť sa výsledok aspoň ako-tak skorigovať. Proti šošonom sa im však dlhodobo nedarí a ešte s nimi ani raz po postupe do najvyššej súťaže nevyhrali. Možno aj to na psychiku hráčov doľahlo, ale neplatilo to pre 53. minútu. Iskierku nádeje na dobrý výsledok vykresal Duga ranou k tyči, keď zužitkoval prácu Daniela - 1:3. Potom však prišli šance "šošonov" a v permanencii bol domáci gólman. V 55. minúte sa predviedol pri zakončení Mihalíka a v 60. aj pri Maboukovej "jedovke". V 61. minúte však už nemal šancu na ukážkovú strelu Mihalíka spoza pokutového územia - 1:4. Hostia boli naďalej pri chuti, v 73. minúte netrafil z dobrej pozície bránu Škvarka. Desať minút pred koncom sa William nedočkal ďalšieho zásahu a Škvarka neuspel ani v dorážke. Napokon však vysoké víťazstvo hostia aj tak udržali a priblížili sa k Trenčínu už len na rozdiel jediného bodu. Za to Myjava je v nabitom strede a len päť bodov od zostupu.

Autor: Ľubomír Hudačko