23.05.2015 17:15 CET
1 : 1
(1:1)

Spartak Myjava - MFK Ružomberok 1:1

Vyrovnaný duel v rámci predposledného kola Fortuna ligy videli diváci v Myjave. Domáci Spartak po sérii nepriaznivých výsledkov konečne bodoval a s Ružomberkom si pripísal remízu. Mohol dokonca všetky tri, ale na Danielov zásah v úvode zápasu už nitk o z jeho spoluhráčov nenadviazal. Naopak, o vyrovnanie sa postaral v prvom dejstve Boszorád.

Myjava sa s fanúšikmi bude lúčiť až v poslednom kole, to predposledné odohrali s Ružomberkom. Šlo o vyrovnané stretnutie, ale navrch mali najprv hráči Spartaka. Tí sa dostali do vedenia už po piatich minútach, keď z diaľky napriahol Daniel a otvoril skóre - 1:0. Po štvrťhodine hry mohlo byť vyrovnané, ale Lupták v sľubnej šanci prestrelil. V 27. a 29. minúte zakončovali o čosi aktívnejší domáci hráči po rohových kopoch, no ani Kolár, ani Daniel neprekonali Nikolića. Vyrovnanie sa zrodilo v 38. minúte, teda tesne pred prestávkou. Obrana si nedala pozor na Boszoráda, ktorý nedal šancu strelou do protipohybu brankára a vyrovnal na 1:1. Takýmto výsledkom sa už skončil aj prvý polčas.

Opäť na svoju stranu mohol misky váh nakloniť Kuzma, no po centri Pekára mieril vedľa. Myjavčania sa snažili potešiť fanúšikov po sérii nelichotivých výsledkov, ale cez hustú obranu im to nešlo podľa predstáv. Pekár neprekonal Nikoliča ani z priameho kopu v 55. minúte. O pätnásť minút neskôr Bílovský pred bránou Ciprysa, no lopty sa v poslednej chvíli zmocnil Nikolič. Ten bol v permanencii aj o minútu pri Pekárovej strele. Divákov zdvihla zo sedadiel situácia zo 74. minúty, keď prišlo k stretu Rosu s Peňaškom v pokutovom území hostí, ale nepískalo sa. Kanonier Masaryk potom svoje schopnosti takmer do gólu pretavil o niečo neskôr, ale Urminský bol proti. Dvanásť minút pred koncom ešte mal šancu Kolár, ktorého strela Nikoliča prekvapila. V sieti však neskončila a preto sa na kopaniciach body delili. Spokojné môžu byť obidva tímy, pretože doposiaľ sa im nedarilo tak, ako by si predstavovali.

Autor: Ľubomír Hudačko